Науковці дослідили, як депресія пов’язана з фото в Instagram

Люди з депресією використовують чорно-білі фільтри і часто роблять селфі. Про це заявили дослідники з Гарварду і Університету Вермонту, які створили алгоритм, здатний виявити депресію на ранній стадії з ефективністю 70%. За словами розробників, лікарі загальної практики безпомилково діагностують розлад лише в 42% випадків. Про це пише 24.

У цілому науковці проаналізували 43950 фото зі 166 профілів у соцмережі Instagram. У 71 учасника дослідження коли-небудь діагностували депресію.

Щоби визначити інтенсивність проявів розладу, вчені використовували опитувальник CES-D (Center for Epidemiologic Studies Depression Scale). Під час цього тесту пацієнта просять оцінити, наскільки він згоден із твердженнями на кшталт «Я часто відчуваю себе пригніченим» або «Я хотів нашкодити собі».

Дослідження продемонструвало, що люди, схильні до депресії, використовували сині і сірі відтінки частіше, ніж контрольна група. Загальний колорит їх фото виявився більш темним. Найпопулярнішим в цій групі фільтром для обробки зображень став Inkwell, робить зображення чорно-білим.

Люди без симптомів депресії найчастіше обирали «теплий» фільтр Valencia. До того ж, на фотографіях тих, хто страждав на депресію, частіше з’являлися люди.

За словами учених, такі технології допоможуть знизити кількість помилкових діагнозів.

Читайте: Марина Данилюк: Відео зі смертю після ефіру в Instagram слід показувати у кожній автошколі