спека
Синоптики обіцяють спекотний липень

Другий місяць літа буде спекотним, але з дощами та періодичною прохолодною погодою. Про це повідомляє Укргідрометцентр, пише «Сегодня».

Так, 1 липня всюди, крім східних областей, очікується 30-32-градусна спека, 2 і 3 липня новий циклон з північного заходу принесе грози і прохолоду в західні області. А ось жителі півночі, центру та півдня країни весь перший тиждень липня страждатимуть від майже 35-градусної спеки.

«Середньомісячна температура в липні очікується на рівні 22-25 градусів тепла, що на 1-2 градуси вище показників за період спостережень, починаючи з 1981 року, більш прохолодно – на заході, спекотно – на сході», – розповів заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.

«Опадів за місяць випаде від 45 до 105 мм, в Карпатах до 170 мм, в західних регіонах дощів пройде більше, в південних і північних (Правобережжя) – менше. Ця різниця в межах норми. А ось на сході і півночі Лівобережжя очікується посушливий липень, там випаде всього 73-80% опадів від середніх значень. Будуть під час гроз шквали, але потужних буревіїв чи градобоїв не очікуємо», – зазначив він.

Метеосайти обіцяють, що денна температура липня вище 32-34 очікується лише на півдні та сході України, причому майже без дощів і навіть без хмар. У решті регіонів – 28-30, натомість з опадами щодва дні. Найкомфортніше буде на Львівщині та Волині – майже весь місяць протримається температура 25-27 градусів.

Народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що другий літній місяць поб’є температурні рекорди, хоча дощів теж буде чимало. Пройдуть вони в три періоди: три дні на початку місяця, два дні в середині та один день в кінці.

«Для нинішнього року характерне коротке, але дуже спекотне літо, особливо в липні. Засуха стоятиме така, що пересохнуть струмки, обміліють річки», – розповів Горбань.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ