Створення печінки
Це цінна модель для вивчення ефектів лікарських та інших речовин

Учені з Китаю створили найдосконалішу штучну печінкову тканину людини. Хоча її поки не можна пересадити пацієнтові, це – цінна модель для вивчення ефектів лікарських та інших речовин. Звіт про роботу опублікований в журналі Analytical Chemistry.

Завдяки методу багатошарової м’якої літографії вчені надрукували мікрорідинний пристрій з полідиметилсилоксану, що нагадує за будовою печінкову часточку – структурну одиницю печінки.

Потім це пристрій обробили розчином колагену для кращої адгезії клітин, після чого наповнили його суспензією людських печінкових клітин (гепатоцитів) в колагеновому гідрогелі. За чотири дні вчені отримали штучну тканину, аналогічну за структурою часточкам печінки.

В ході випробувань модель продемонструвала високу активність ферментів, що відповідають за печінковий метаболізм біологічних речовин, ліків і токсинів.

Нагадаємо, літографія – техніка гравюри, коли фарба під тиском переноситься з пласкої друкарської форми на папір. При застосуванні літографії на кам’яній або металевій пластині створюється малюнок літографським олівцем або літографською тушшю. Жирні місця (малюнок на камені) не змочуються фарбою і стають білим тлом.

Літографію винайшов у 1796 році баварець Алоїс Зенефельдер. Він же відкрив першу майстерню у Мюнхені.

Літографія використовується для друку текстів або зображень на папері або іншому матеріалі. В наш час здебільшого використовується офсетна літографія.

Читайте: Майбутнє наближається: вчені створили міні-копії людських нирок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ