Танення льодовиків Ґренландії прискорилося майже вшестеро з 80-х років

Учені з університету Аляски в Фербенксі на основі даних NASA створили моделі впливу зміни клімату на крижаний щит Ґренландії та встановили, що в разі зростанні сучасного рівня викидів він повністю розтане за тисячу років.  Про це повідомляє Naked science.

Дослідники зібрали нові дані про льодовики Ґренландії за останні 46 років і визначили, що танення льодовиків на острові прискорилося майже вшестеро з 80-х років. Водночас нещодавнє опитування кліматологів показало, що рівень Світового океану до 2100 року може піднятися на 178 сантиметрів.

Учені використали дані місії NASA Operation IceBridge. Космічне агентство володіє парком спеціалізованих дослідницьких літаків, за допомогою яких стежить за процесами, які відбуваються в полярних регіонах, зокрема за товщиною льодовиків.

Врешті науковці вирахували, що в разі першого сценарію крижаний щит Ґренландії до кінця третього тисячоліття втратить від 72 до 100% своєї маси, що відіб’ється на підвищенні рівня Світового океану – від 5,23 до 7,28 метра. У другому випадку розтане від 26 до 57% льодовика, і тоді підвищення буде спостерігатися в межах від 1,86 до 4,17 метра. В останньому варіанті крижаний щит втратить від восьми до 25% своєї маси, а рівень Світового океану може піднятися до 1,88 метра.

Читайте: У Ґренландії зафіксовано рекордне танення льоду (відео)