Лойко відмовився від контракту з Голлівудом на екранізацію книги про оборону ДАП
Лойко відмовився від контракту з Голлівудом на екранізацію книги про оборону ДАП

Журналіст та письменник Сергій Лойко відмовився від контракту на екранізацію своєї книги «Аеропорт» у Голлівуді. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

220 січня 2015 Columbia і Sony Pictures запропонували мені продати їм права на мої статті в Лос-Анджелес Таймс для того, щоби зробити кіно про оборону Донецького аеропорту. Вони купували ексклюзивні права на використання образів героїв і пов’язаних з ними обставин і ситуацій. Наші переговори тривали близько року. Хтось може назвати мене ідіотом, і, можливо, буде правий, але я відмовився від контракту в $157,500», – написав Лойко.

«Справа в тому, що, як тільки я підписував цей контракт, голлівудський сценарист починав би писати свій сценарій на цю тему, в який я міг би тільки побічно втрутитися, як консультант. Я не хочу, щоби про подвиг хлопців, які загинули в ДАПі, писав який-небудь хлопець з Санта Моніки, потягуючи каліфорнійське винце, і придумуючи сценарій чергового бойовика», – пояснив він.

Автор «Аеропорту» зазначив, що хотів би, щоб фільм, пов’язаний з сюжетом книги, був знятий за його книгою.

Нагадаємо, у 2015 році у Львівському університеті імені Івана Франка кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс» Сергій Лойко презентував свою книгу «Аеропорт». Військовий роман одразу став бестселером. Нещодавно стало відомо, що одна з голлівудських студій хоче її екранізувати.

Як відомо, українська армія  до останнього утримувала ДАП, поки не були зруйновані всі його термінали та диспетчерські вишки. Після цього сили АТО залишили аеропорт Донецька. В ніч на 22 січня 2014 року українські військові, яких за мужність та витривалість у народі прозвали «кіборгами», залишили повністю зруйноване летовище, оборона якого тривала 242 дні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ