Заборонені предмети вилучено для проведення низки експертиз

У Полтавській області прокуратура вилучила моторошні спецзасоби у кількох місцевих в’язницях – заціпи та рогачі, обмотані колючим дротом з гострими металевими шипами, ломи і кувалди, які могли застосувати для катування ув’язнених. Про це повідомила речник генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

«Середньовічні катування? Ні. Гострі металеві шипи та колючий дріт проти засуджених. Після цього ми хочемо бачити їх на волі людьми? Після нелюдського поводження з ними?!», обурилася вона.

Перевірки дотримання вимог законів щодо застосування заходів фізичного впливу, спецзасобів і зброї до засуджених пройшли у Полтавській виправній колонії № 64, Божковській виправній колонії №16, Крюковській виправній колонії №29 та Надержинщинській виправній колонії №65.

«Всупереч законодавству в приміщенні відділу нагляду і безпеки виправних установ на видному місці зберігаються спеціальні засоби заборонені законом: заціпи, рогач, лом, кувалда тощо. Більш того, заціпи та рогач обладнані рукоятками, обмотаними колючим дротом, та оснащені гострими металевими шипами розміром 2-3 см», написала Сарган.

Речниця генпрокурора зауважила, що «використання вказаних засобів до засуджених є неприпустимим та може завдати фізичних страждань, створити реальну загрозу здоров’ю та їх життю».

Прокуратура внесла вказівку керівництву виправних установ про негайне усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Одночасно за вказаним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

У ході проведених слідчих дій заборонені предмети вилучено для проведення низки експертиз.

Максимальна санкція передбачає відповідальність до 8 років позбавлення волі.