Перехідний період після Brexit триватиме з 30 березня 2019 року до кінця грудня 2020 року

Велика Британія та Європейський Союз домовилися, що після формального виходу з ЄС 29 березня 2019 року Сполучене Королівство ще майже два роки впроваджуватиме механізми Brexit. Одночасно Британія зберігатиме всі права члена Євросоюзу, окрім права голосувати, передає BBC.

Перехідний період триватиме з 30 березня 2019 року до кінця грудня 2020 року.

Представник ЄС у переговорах щодо процедури Brexit Мішель Барньє та міністр Британії з питань виходу з Євросоюзу Девід Девіс назвали це рішення «вирішальним кроком». Інші домовленості включають угоду про права громадян ЄС у Британії і підданих Сполученого Королівства в країнах ЄС.

За словами Барньє, до обіцянок зберегти всі нинішні права тих громадян країн ЄС, які вже живуть у Британії, додалася домовленість про те, що громадяни ЄС, які приїдуть до Королівства в перехідний період, отримають ті самі права, як і ті, хто прибув до Brexit.

Сторонам іще належить домовитися з деяких принципових питань, зокрема щодо питання про кордон між Північною Ірландією та Республікою Ірландія.

Домовленість між Девісом та Барньє мають підписати на саміті цього тижня прем’єр-міністр Британії Тереза ​​Мей і лідери інших 27 країн Євросоюзу.

Барньє наголосив, що досягнута домовленість про перехідний період додасть впевненості бізнесу, який турбувався через неясність з приводу умов роботи після березня 2019 року.

За словами представника ЄС, сторони зможуть приступити до обговорення майбутнього договору про вільну торгівлю та інших аспектів відносин Євросоюзу та Британії після Brexit.

У цей 21-місячний перехідний період Британія вже зможе вести переговори про торговельні угоди з країнами ззовні Євросоюзу.

Противники Brexit з самого початку говорили, що Британії та Євросоюзу фізично не вистачить часу врегулювати всі деталі майбутніх відносин за два роки, відведені на вихід Лісабонським договором. Тепер сторони відвели собі ще майже два роки і сподіваються вкластися в цей термін.