Багатії, зокрема і з РФ, використовують податкові гавані для відмивання грошей

Кайманові та Британські Віргінські острови до кінця 2020 року будуть змушені розкрити імена власників зареєстрованих там активів. Про це повідомляє Європейська правда.

Молодший міністр закордонних справ Алан Дункан повідомив парламенту Британії, що уряд підтримає поправку, подану двома депутатами в рамках обговорення закону про боротьбу з відмиванням грошей.

Багато британських територій мають великі сектори фінансових послуг, оскільки вони стягують низькі податки, а власність підприємств не має прозорості. Досі ці податкові гавані відмовлялися розкривати імена бізнесменів, які володіють активами в їхній юрисдикції. Ініціатори законопроекту вважають, що така секретність дозволяє відмивати гроші, сприяє корупції, кримінальній діяльності та утискам, зокрема в Росії.

Поправка не поширюватиметься на Острів Мен і Нормандські острови, оскільки парламент не має права нав’язувати їм свою волю.

Водночас прем’єр-міністр Британських Віргінських островів Орландо Сміт вже заявив, що він «глибоко стурбований» через події в Лондоні, називаючи нову політику прозорості «глибоко помилковою».

«Це не тільки порушення довіри, але і ставить під сумнів наші відносини з Великою Британією та конституційні права людей Британської Колумбії», – сказав він.