Наша держава подаватиме апеляцію

Високий суд Лондона не визнав обґрунтованість позиції та аргументів України у справі так званого боргу Януковича, що його отримав український уряд від РФ у грудні 2013 року. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає УНН.

«Щойно отримали рішення Лондонського суду щодо так званого російського боргу, що не визнає обґрунтованість позиції та аргументів України у цій справі», – зазначив Данилюк.

За його словами, українська позиція полягає в тому, що рішення суду не враховує об’єктивні наявні факти економічної та воєнної агресії проти України та її народу, які Росія безперервно вчиняє з 2014 року.

«Ми з повагою ставимося до цього рішення, але обґрунтовано вважаємо, що таке рішення не враховує наявні факти економічної та воєнної агресії з боку РФ», – уточнив він.

Також Данилюк повідомив, що Україна має намір подати апеляцію на рішення Високого суду Лондона про прискорений розгляд позову Росії щодо євробондів на 3 млрд. доларів: «Сьогоднішнє рішення – це лише перший етап, Україна має право на апеляцію».

За словами міністра, на прохання українських юристів суд погодився заморозити це рішення до наступного засідання, яке відбудеться не раніше кінця квітня.

Нагадаємо, Високий суд у Лондоні завершив слухання у справі «боргу Януковича». У лютому 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC подала позов проти України до Високого суду Англії та Уельсу щодо боргу.

Згодом Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову компанії, що є довірчим управителем згідно із документом, який передбачав надання Україні від РФ запозичень у розмірі 3 млрд дол. за домовленостями, досягнутими урядом екс-президента Януковича у грудні 2013 року.

Москва має намір стягнути з України, крім номінальної вартості облігацій, невиплачені відсотки обсягом 75 млн дол., а також судові витрати.

Упродовж 2016 року сторони стверджували про спроби досудового урегулювання, але жодного прогресу так і не досягнули.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ