На думку гендиректора летовища, бюджетні авіакомпанії потрібно залучати не в Бориспіль, а в Гостомель

Чимало лоукостерів, яких залучають до Міжнародного аеропорту «Бориспіль», суперечать стратегії розвитку летовища. До того ж це веде до внутрішнього конфлікту в операційній діяльності аеропорту. Про це заявив його гендиректор Павло Рябікін, повідомляє LIGA.net.

«Не так давно була представлена ​​транспортна стратегія України, в якій вперше за довгі роки пріоритети для аеропорту були сформульовані не на розвиток хаба, а на залучення дешевих авіаперевізників. Це дуже істотний виклик, який стоїть перед нами», – зазначив Рябікін.

Керівництво аеропорту запропонувало розв’язання цієї проблеми. На думку Рябікіна, бюджетні авіакомпанії потрібно залучати не в Бориспіль, а в Гостомель – в міжнародний аеропорт «Антонов».

«Аеропорту «Бориспіль» було б легше обслуговувати лоукост-перевізників на базі аеропорту в Гостомелі, а розвивати хаб в «Борисполі», ніж намагатися поєднати хабову стратегію і тактику залучення лоукост-перевізників в одному аеропорту», – резюмував Рябікін.

Як відомо, 15 березня один із найбільших європейських лоукостерів – компанія Ryanair – оголосила про вихід на український ринок авіаперевезень. Авіаперевізник планує рейси з Києва та Львова.

Водночас наразі немає домовленості між Ryanair та аеропортом «Бориспіль», звідки планується почати рейси у листопаді. Для того, щоби компанія почала виконувати рейси з Києва, необхідно змінити наказ Мінінфраструктури щодо тарифів.

Довідка: Міжнародний аеропорт «Бориспіль» забезпечує понад 68% пасажирських авіаперевезень України, є єдиним аеропортом в країні, в якому обслуговуються далекомагістральні рейси. З цього летовища понад 50 авіакомпаній здійснюють регулярне сполучення на понад 100 маршрутах по всьому світу.

«Антонов» – міжнародний аеропорт, розташований в 25 км на північний захід від Києва, в 2 км від смт. Гостомель. Аеродром обслуговує як цивільну (авіакомпанія «Авіалінії Антонова»), так і експериментальну авіацію (тут проводяться випробування літаків, що випускає і ремонтує АНТК ім. Антонова). До початку 2000-х років мав назву «Гостомель». На аеродромі базуються найбільші в світі транспортні літаки Ан-225 і АН-124-100, що належать авіакомпанії Antonov Airlines.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ