У президента Білорусі Алєксандра Лукашенка з його політикою подвійних стандартів дуже багато блюзнірства. Він використовує Україну і у внутрішній, і в зовнішній політиці, а ми начебто цього не бачимо. Цю думку у коментарі 24 висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

Експерт зауважив, що Лукашенко продовжує грати за принципом: і вашим, і нашим. Тим не менше, очікувати від нього якоїсь допомоги і високо оцінювати його модераторство на переговорах у Мінську – не варто.

Зокрема, підкреслив політолог, Лукашенко цілувався з Кучмою, Ющенком, Януковичем, тепер з Порошенком. Але відносини України з Білоруссю не покращилися. Вони перебувають на середньому нейтральному рівні.

«Лукашенко використовує будь-яку можливість, де можна обійти Україну. Президент Білорусі добре заробляє на літаках, які курсують в обхід нашої держави після катастрофи «Боїнга». Він непогано заробляє на Росії, продаючи їй «білоруські» хамон, пармезан і вина «Бордо». Торгується з Путіним щодо знижки на газ».

Водночас, додав він, Лукашенко їде до Порошенка і обіцяє, що все буде добре.

Більше того, наголосив фахівець, білоруський президент політично використовує Україну. Білоруські державні ЗМІ роблять з України вовка-агресора. Лукашенко дає установку своїм громадянам: будьте тихі і слухняні, бо буде так, як в Україні – дестабілізація, війна тощо.

«Свою диктатуру Лукашенко виправдовує демонізованим образом України, а, приїжджаючи до нас, говорить, що ми і Білорусь – це друзі і брати. Але не по-братськи демонізувати свого друга», – зазначив експерт.

Також він зауважив, що президент Білорусі Лукашенко намагається перевести фокус зі своїх проблем на Україну. При цьому закриває очі, що десятки тисяч білорусів стоять у черзі за грін-картою, за шенгенськими довгостроковими робочими візами. Багато білорусів приїжджають до України на продуктовий туризм.

«Під час візиту до Києва Лукашенко розігруватиме карту таких супербратів Білорусі з Україною. Президент Білорусі буде показово медійним. Але насправді глибокої співпраці між нашими державами немає. В переговорному процесі в Мінську дуже сильно перебільшена дипломатична роль Лукашенка. Він не учасник переговорів. А надав майданчик для переговорів, бо Путін попросив, оскільки боявся допустити перемовини десь в Європі», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ