Президент наголосив, що Білорусь у жодному разі не відмовиться від російської

Президент Білорусі Алєксандр Лукашенко знову заграє з Кремлем. На відкритті пленарного засідання XIX Всесвітнього конгресу російської преси він заявив, що російська мова є для республіки національним надбанням. Також він запевнив, що білоруси николи від неї не відмовляться, інформує БЕЛТА.

«Хочу підкреслити, що російська мова для нас не чужа. Це і наше національне надбання. Білоруси за свою багатовікову історію зробили чималий внесок у її розвиток, збагатили її. І сьогодні в нашій країні вона має статус державної разом із білоруською. Це питання вирішене народом на референдумі», – сказав Лукашенко.

Білоруський президент також зазначив, що мова, зокрема і російська, допомагає розширювати інтелектуальні та інформаційні горизонти співпраці між братніми народами.

«Російська мова – це наша мова. Ви приїхали в країну, де шанують, поважають, розмовляють і думають по-російськи. Ми, звичайно, зробили чимало для того, аби на той же рівень, на якому перебуває російська, підняти і білоруську мову», – додав Лукашенко.

Він також наголосив, що Білорусь у жодному разі не відмовиться від російської: «Наша мова, російська мова, якою розмовляють росіяни, білоруси, українці і багато інших – це сплетіння душ багатьох народів (…) Втратити сьогодні російську мову – це втратити свою історію, сучасність і, впевнений, своє майбутнє. Ми від нього ніколи не відмовлялися і не відмовимося. Більш того, будемо завжди за неї (російську мову, – ред.) боротися».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно у білоруському місті Брест правоохоронці покарали водіїв, які прикрасили свої автомобілі так званими георгіївськими стрічками й російським триколором. «Колорадські» стрічки причепили на міську комунальну техніку, на що одразу звернули увагу активісти й повідомили в міліцію. Правоохоронці не лише відреагували на заяви, але й подякували активістам за їхню громадянську позицію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ