Керманич ГПУ заявив, що порушив три кримінальні справи

Генеральний прокурор Юрій Луценко каже, що зареєстрував три кримінальні провадження про державну зраду, підготовку до фінансування терористів і підготовку до перешкоджання українській армії. Про це він сказав у відеозверненні, яке оприлюднив 7 червня, пише Українська правда.

Очільник ГПУ пояснив, що в нього викликала обурення «пропозиція представників України у Мінській контактній групі заборонити вогонь в сторону супротивника».

Справа про підготовку фінансування терористів, за словами Луценка, стосується «тих, хто вважає, що можна відновити торговельні відносини із терористичними організаціями».

Генпрокурор також згадав заяви «представників у Мінську» та «з владних кабінетів» про те, що «росіяни втратили якийсь контроль над терористичними угрупуваннями в Луганській і Донецькій області».

Генпрокурор не назвав жодного прізвища і не уточнив, за якими саме заявами він порушив провадження.

Як відомо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що артилерійські обстріли українських військових свідчать про втрату Росією контролю над найманцями. А представник України у Мінській контактній групі Леоніда Кучми казав про необхідність не відповідати на «провокаційні обстріли» бойовиків і пропонував скасувати економічну блокаду.