Генпрокурор порадив постраждалим звертатися до ГПУ з документами про тілесні ушкодження

У Генеральної прокуратури немає даних про порушення закону правоохоронцями, які проводили 13 березня затримання учасників блокади на Донбасі. Про це заявив Генпрокурор Юрій Луценко, передає Українська правда.

«За інформацією від правоохоронних органів, порушень законності під час затримання людей та вилучення у них зброї, яка зберігалася всупереч положень про зберігання зброї, бо мисливську зброю не можна носити по вулиці – будь-яких порушень з боку правоохоронців не зафіксовано», – сказав він.

Постраждалим Луценко порекомендував звертатися до ГПУ з документами про тілесні ушкодження: «Якщо до мене звернуться постраждалі з відповідними документами про тілесні ушкодження чи журналісти з відповідними відео, я зареєструю провадження і перевірю законність дій. Проте, на сьогоднішній день я вважаю, що законність відновлена задля загального блага».

Варто зазначити, що Генпрокурор визнав, що учасники блокади ОРДЛО мають рацію у деяких питаннях: «Я визнаю, що є низка питань, що їх справедливо поставили протестувальники. Визнаю це як людина і як генеральний прокурор».

За словами Луценка, це навіть підтверджується тим фактом, що днями був ухвалений новий порядок переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі.

«Якщо він новий, значить старий погано працював», – сказав голова ГПУ.

Але, каже Луценко, оскільки цей новий порядок передбачає залучення моніторнигових груп громадськості, то активісти блокади, замість того, щоби перешкоджати роботі залізниці, можуть взяти участь у такому контролі.

Нагадаємо, напередодні співробітники Служби безпеки України в зоні проведення АТО в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка затримали понад 40 учасників блокади ОРДЛО.

14 березня заступник голови Нацполіції, начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеслав Аброськін відзвітував, що всіх затриманих учасників блокади відпустили, жоден із них не має тілесних ушкоджень.

Цю інформацію спростував один з організаторів блокади Семен Семенченко, зазначивши, що серед блокадників є госпіталізовані.

У свою чергу, учасник акції, ветеран, керівник Калинівської міської організації партії «Свобода» Костянтин Васюк заявив, що силовики змушували блокувальників писати заяви про відсутність претензій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ