Керманич ГПУ планує «стриматися і не почати давати прямі оцінки популістам»

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що не має наміру брати участь в президентських виборах. Про це керманич ГПУ заявив інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Я, напевно, єдиний некандидат в президенти з великого кола моїх знайомих. Це продумане рішення. З самого початку моєї роботи тут, попри на різні розмови, я точно не кандидат в президенти», – сказав він.

Луценко уточнив, що його роль на виборах – «стриматися і не почати давати прямі оцінки популістам».

«Я буду намагатися говорити тільки одне – підтримайте тих, хто будує країну, а не тих, хто все критикує і дає нескінченні нездійсненні обіцянки», – підкреслив він.

Луценко також висловився за посилення повноважень парламенту: «Усі знають, що Арсеній Яценюк цього давно домагається. Я теж так вважаю, тільки менш публічно».

Крім того, глава ГПУ закликав до створення в країні нової правоцентристської партії.

«Думаю, що і «Народному фронту», і БПП, і низці інших партій давно пора зрозуміти, що самодостатні люди, середній і креативний клас, давно шукають не вождів, а стабільну політичну силу, яка відстоює їхній інтерес», – підкреслив генпрокурор.

При цьому, на його думку, «старі партії вже не мають шансів»: «Потрібне самоочищення, об’єднання і оновлення. Це стосується і назви, і керівництва, і цілей».

Як відомо, чергові президентські вибори в Україні мають відбутися навесні 2019 року.

Нагадаємо, на початку лютого українські телеканали ICTV та «1+1», а також різні радіостанції почали щодня транслювати рекламні оголошення, які закінчуються девізом: «Запровадити закон, встановити справедливість. Юрій Луценко». Ролики транслювалися за квотою соціальної реклами.

В інтерв’ю виданню Лівий берег Юрій Луценко заявив, що рекламними роликами на ТБ і радіо він «інформує суспільство». Мовляв, «це входить до його обов’язків».

Водночас речниця Генпрокурора Лариса Сарган заявила, що ГПУ не виробляла та не замовляла соціальних роликів з позитивними результатами діяльності відомства та особисто його керманича Юрія Луценка, які транслюються по радіо та телебаченню.

Згодом стало відомо, що подібна реклама з’явилась в ефірі «1+1» після відповідного листа від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Пізніше громадська організація «Українська антикорупційна асоціація» заявила, що є ініціатором створення відео- та аудіороликів присвячених діяльності Генеральної прокуратури.

За позовом Центру протидії корупції Окружний адмінсуд Києва порушив провадження щодо законності демонстрації на радіо і телебаченні рекламних роликів про діяльність Генпрокурора Юрія Луценка.