Генпрокурор діє за власною логікою, яка може не збігатися з логікою Порошенка і Гройсмана

З точки зору класичної політичної логіки в умовах, коли треба ухвалювати низку важливих реформаторських законів, питання зняття недоторканності не мали би порушувати. Але Юрій Луценко діє на свій розсуд. Саме тому очільник ГПУ так старанно вносить подання про позбавлення недоторканності парламентарів. Про це заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко в інтерв’ю 24 каналу.

«Він (Луценко, – ред.) хоче бути таким собі комісаром Катані на посаді Генпрокурора. І, природно, хоче повернутися в політику в якості переможця і успішного борця з корупцією і політичними привидами колишнього режиму Януковича. Юрій Луценко розуміє, що роль генпрокурора – не зовсім його. Але як професійний політик і людина з підвищеними амбіціями він хоче відзначитися і в цій ролі. Якщо вийде, то заробити і рейтингові бали. Головне, щоби було чим звітувати перед майбутніми виборцями. Тому його не цікавить історія з реформами, інтереси «Народного фронту» або інших парламентських гравців. Луценка цікавить власне майбутнє і політичні дивіденди на посаді генпрокурора», – зазначив політолог.

Фесенко наголосив, що напівхаотичний рух і зіткнення різних політичних інтересів стають головною тенденцією політичного процесу в Україні.

«Якщо ця тенденція наростатиме, то може початися війна всіх проти всіх. А треба утримати стабільність, в чому зацікавлені президент, прем’єр-міністр і більшість політичних гравців. Але ознаки наростаючої конфліктності і хаотичності є. Крім дій Юрія Луценка і НАБУ, знову позначився конфлікт з групою «Приват» Ігоря Коломойського. Поки це скоріше маневри, ніж війна, тим не менш важливо втримати ситуацію під контролем. Цьому сприятимуть літні канікули, що наближаються», – вважає експерт.

Фесенко переконаний, що Юрій Луценко в перспективі хоче поборотися за посаду президента і «мріє про статус кронпринца, політичного спадкоємця чинного президента країни».

«Свого часу він хотів стати політичним спадкоємцем Віктора Ющенка. Зараз, можливо, він сподівається стати ним після Порошенка. Теоретично можна почекати до 2024 року, але чи хоче Луценко чекати так довго? Та і вступати в пряму конкуренцію з президентом Порошенком було б для Юрія Луценка фатальною помилкою» – резюмував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ