Лихоманка Зіка дісталася Данії
Вірус, який переносять москіти, спричиняє народження дітей зі зменшеним мозком

Лихоманка Зіка, епідемія якої вибухнула в західній півкулі, дісталася Данії. В країні зафіксовано перший випадок захворювання, пише The Local.

Влада другого за величиною данського міста Орхус заявила, що хворий нещодавно повернувся з поїздки країнами Центральної та Південної Америки. У цьому регіоні мешкає комар-переносник вірусу, що викликає захворювання.

Інфікований датчанин – молодий чоловік, тому в даному випадку можна не турбуватися про тератогенний ефект вірусу.

«Це молодий чоловік, тож, природно, ризик отримати проблеми з плодом відсутні», – повідомив Ларс Остерґорд, глава інфекційного відділення університетської клініки Орхуса.

Хворий прийшов у клініку зі скаргами на симптоми, схожі на грип, однак аналізи, зроблені у вівторок увечері, підтвердили інфікування вірусом Зіка.

За словами фахівця, жовтолихорадковий комар, який є поширювачем вірусу Зіка, не водиться в Данії, тому можна не турбуватися про подальше поширення захворювання. Тим не менш, раніше стало про два випадки передачі захворювання статевим шляхом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла, що небезпечний вірус Зіка може вийти за межі Південної Америки та поширитися на обидва американські континенти. Уникнути захворювання вдасться лише жителям Канади та Чилі.

Вірус, який переносять москіти, вірогідно, спричиняє народження дітей із мікроцефалією (зменшеним мозком).

Наразі вакцини проти вірусу не існує, але його швидке поширення спонукає до поглиблення досліджень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ