28 класів на весь півострів – катастрофічно недостатньо для задоволення потреби у навчанні рідною мовою

З 2013 року в анексованому Росією Криму в 36 разів зменшилася чисельність учнів, чиє навчання на півострові здійснюється українською мовою. Про це йдеться у звіті щодо фактів дискримінації українців, що його передали до Міжнародного суду ООН, інформує прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

«У 2013 році в Автономній Республіці Крим 13 тис. 589 осіб отримували освіту українською мовою, тоді як у 2016 році число таких учнів зменшилося до 371. Відповідно, чисельність класів з українською мовою навчання за два роки скоротилося у 31 раз», –  наголошується у документі.

4 роки тому сім шкіл Криму здійснювали повний цикл навчання українською мовою, 15 шкіл – кримськотатарською мовою. Крім того, працювали навчальні заклади із навчанням обома мовами.

У 2016 році на півострові залишилися лише 28 класів, де з 188 тис. 517 учнів Криму (не рахуючи Севастополь) освіту українською мовою отримувала 371 дитина. Це 0,2% від загальної чисельності учнів в Криму 2016 року.

«Навіть зменшені показники перепису не спростовують того твердження, що однієї школи чи 28 класів на весь Крим – катастрофічно недостатньо для задоволення потреби у навчанні рідною мовою чотирьох тисяч дітей, котрі є носіями української мови», – йдеться у висновку звіту.

Нагадаємо, 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН частково задовольнив вимогу України й дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці залишаються вразливими на території анексованого Росією Криму.  Таким чином, відповідно до Конвенції про ліквідацію расової дискримінації, Росія повинна утриматися від утисків прав кримських татар, відновити діяльність Меджлісу та забезпечити доступ до освіти українською мовою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ