39% ВПО не повернуться додому до завершення конфлікту

Менш ніж половині переселенців вдалося знайти роботу на новому місці, саме тому зайнятість залишається однією з ключових проблем, що постають перед внутрішньо переміщеними особами, передає Українська правда.

Згідно зі звітом Національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні, лише 41,5% ВПО (в порівнянні з 60,1% до переміщення) працевлаштовані.

«Зниження рівня зайнятості після переміщення становить близько 20%. При цьому 27,6% респондентів виявилися безробітними, а 30,9% ВПО заявляють, що не мають потреби у роботі, оскільки отримують пенсію по інвалідності чи за віком, або перебувають у відпустці для догляду за дитиною», – йдеться у звіті.

Водночас зайнятість внутрішньо переміщених осіб на новому місці проживання збільшилася на 4% з березня до вересня 2016 року.

«Проте, вона залишається досить низькою у порівнянні з рівнем зайнятості до переміщення», – наголошують експерти.

При цьому лише 1% тимчасово переміщених осіб має намір повернутися до колишнього місця проживання в найближчому майбутньому. 39% – не повернуться до завершення конфлікту, а 17% – зазначають, що, можливо, повернуться в майбутньому, 26% респондентів висловили намір взагалі не повертатися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ