«Сині комірці» становлять 70% трудових мігрантів

Близько 70% українців у Польщі – це «сині комірці». Вони працюють на будмайданчиках, у виробничих цехах, в очисній промисловості, виконуючи досить просту роботу після короткого навчання. Водночас лише 5% заробітчан з України – це «білі комірці», які займаються інтелектуальною працею. Про це свідчить дослідження Національного банку Польщі, передає Економічна правда.

Однак експерти польського ринку праці наголошують, що з кожним роком в Польщу приїжджає все більше кваліфікованих кадрів з України, які легко можуть влаштуватися на роботу фахівцями, менеджерами і адміністраторами, як в польські, так і міжнародні компанії.

Згідно з останніми даними Національного банку Польщі, щорічно українці в Польщі заробляють в середньому близько 8 млрд злотих (близько 67 млрд грн), з них близько 5 млрд злотих (42 млрд грн) українці пересилають додому. Причому за останній рік суми і кількість переказів з Польщі в Україну через онлайн сервіс TransferGo зросли майже на 100%.

«Завдяки тому, що з кожним роком все більше українців знаходять більш кваліфіковану і оплачувану роботу в Польщі, ми очікуємо подальшого зростання в сфері грошових переказів в Україну», – зазаначив Магнус Олбі, директор з маркетингу TransferGo.

Читайте: З 2018 року Польща оновлює правила працевлаштування іноземців