Свого часу Луценко зберігав пістолет прямо на робочому столі в кабінеті МВС
Першу нагороду – пістолет Форт – Луценко отримав менш ніж через півтора місяця після першого призначення в МВС

Новий Генеральний прокурор України хоча й не отримав фахової освіти, однак, має безліч регалій. Однією з них його нагородив екс-президент-втікач Віктор Янукович. Також вшанувала Луценка і країна-окупант – йому дісталася медаль «За боєвоє содружество». Про це пише Українська правда.

Під час двох термінів перебування на посаді міністра внутрішніх справ Юрій Луценко був удостоєний 35 нагород. Про це свідчить копія його трудової книжки, яку роздали депутатам перед голосуванням за призначення Луценка в ГПУ 12 травня.

2Згідно з записами, нагороди виділялися Луценкові саме під час роботи міністром. Першу з них – пістолет Форт – він отримав 17 березня 2005 року, тобто менш ніж через півтора місяця після першого призначення в МВС.

Ще через три місяці він отримав відзнаку «За заслуги в боротьбі з економічною злочинністю» 1 ступеня», а у серпні він став «Лицарем закону».

У вересні 2005 року МВС Росії видало Луценку медаль «За боєвоє содружество». Загалом Луценко отримав багато нагород на кшталт «За заслуги», «За особливі заслуги», «За звитягу», «За безпеку народу», «За зміцнення обороноздатності» тощо.

Цікаво, що останню нагороду – «Відзнака МВС «За професіоналізм в управлінні» І ступеня» – Луценко отримав вже за часів Януковича 2 березня 2010 року, тобто більш ніж через місяць після звільнення його з посади міністра.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, новоспечений Генеральний прокурор України Юрій Луценко збирається особисто представляти обвинувачення проти Януковича в суді.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада проголосувала за призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором України. За відповідну постанову проголосували 264 нардепа.

Того ж дня парламент ухвалил закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України. За це проголосували 258 народних депутатів. Не минуло й кількох годин, як Президент України Петро Порошенко  підписав ухвалений парламентом закон.

Варто зазначити, що зміни до закону про прокуратуру, які надали право Юрію Луценку  бути призначеним Генеральним прокурором, 12 травня були оприлюднені у спеціальному випуску «Голосу України».