Компанія людини Курченка купила 126 газових заправок у Німеччині

Німецька компанія Geolog Oil&Gas Trading, що належить Костянтину Пивоварову, придбала 126 газових заправок у Німеччині, повідомляє Deutsche Welle.

Керує Geolog Oil&Gas Trading віденський податковий консультант Крістоф Герґ, який відомий тим, що створює для українських клієнтів фірми в Німеччині та Австрії. Клієнтами Герґа є Сергій Курченко і син екс-прем’єра Олексій Азаров.

Представники оточення екс-президента Віктора Януковича багато років приховували на прізвище Герґа свої інвестиції в Австрії та Німеччині – ідеться про нерухомість у Відні і про фірми, які торгують зрідженим газом.

«Ми купили 126 заправок по всій Німеччині і ми поставляємо на них скраплений газ», – підтвердив сам виконавчий директор німецької Geolog Oil&Gas Trading.

За його словами, йому невідомо, звідки в українського інвестора кошти на придбання мережі АЗС.

Відповідно до інформації зі звітності віденської Geolog Oil&Gas Trading і пов’язаних із нею фірм під керівництвом Герґа, отримані від торгівлі паливом кошти вкладаються в нерухомість в Австрії. Купуються квартири в престижних районах Відня, а також комерційна нерухомість.

Описана схема координується через холдинг Garda Handels und Beteiligungs. До втечі з України Януковича і запровадження санкцій ЄС проти його оточення через підставних осіб цей холдинг контролював Олексій Азаров.

21 лютого 2014 року, за лічені дні до введення санкцій ЄС, номінальним власником Garda став Костянтин Пивоваров. Адвокати Азарова стверджували, що свою австрійську бізнес-імперію син екс-прем’єра подарував Пивоварову.

Костянтин Пивоваров також відомий як екс-президент харківського футбольного клубу «Металіст», Пивоваров очолив клуб після того, як його власником став Сергій Курченко.

Видання підкреслює, що в кінці 2012 року група компаній Курченко «СЄПЕК» купила в Німеччині мережу заправок Sparschwein Gas.

Крістоф Ґерґ заявив, що куплені недавно в Німеччині заправки юридично не мають нічого спільного з Sparschwein Gas Азарова і Курченка. При тому, що віденська фірма Geolog Oil&Gas Trading зареєстрована Герґом за тією ж адресою, що і фірми Курченка та Азарова у Відні. У неї той же виконавчий директор – сам Герґ.

При цьому справу проти Sparschwein Gas в Німеччині кілька місяців тому закрили після більше трьох років слідства.

«Гроші на купівлю Sparschwein Gas надходили зі Швейцарії. Слідству не вдалося встановити ні власників рахунку, з якого здійснювався переклад, ні походження коштів», – пояснив старший прокурор міста Ґера, який вів справу за підозрою у відмиванні грошей.

Два роки знадобилося слідству тільки на те, щоб ідентифікувати хто є бенефіціарами компаній, які купили Sparschwein Gas. Зрештою правоохоронці таки встановили кінцевих власників заправок. Щоправда, походження грошей так і не ідентифікували.

Згідно з інформацією слідства, 50% нідерландської фірми, на яку через офшори були оформлені заправки, що належать синові українського екс-прем’єра Олексію Азарову, 25% – «газовому олігарху» Сергію Курченку і 25% – одному з топ-менеджерів «СЄПЕК» Андрію Кошелю, який перебуває під слідством у Києві.