Російський сервіс мімікрує під «Пошукач», що пов’язаний з офшорною компанією

Російська компанія Mail.Ru Group, яка володіє соцмережами «ВКонтакте» й «Одноклассники», намагається обійти заборони на діяльність в Україні через офшорну компанію Nessly Holdings Limited, зареєстровану на Кіпрі.  Про це йдеться в розслідуванні міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm

За даними волонтерів-розслідувачів, Mail.Ru мімікрує під «Пошукач».

«01.06.2017 генеральний директор Mail.Ru Group Борис Добродєєв оголосив про закриття офісів компанії в Україні. Добродєєв також зазначив, що український бізнес не робив істотного внеску у виручку компанії. Проте, Mail.Ru Group не збирається відмовлятися від отримання прибутку з українців і, як наслідок, вживає кроків для збереження свого впливу на території України. 24.05.2017 був створений домен poshukach.com. З моменту реєстрації сайт швидко набрав популярність і, за даними Alexa, на 12.06.2017 посідає 492 місце з відвідуваності в Україні», – йдеться в повідомленні.

Попри «назву в українському стилі» з Україною «Пошукач» ніяк не пов’язаний. Сам інтерфейс сайту російсько-англійський, домен POSHUKACH.COM був зареєстрований російським реєстратором RU-CENTER. Початковий код головної сторінки сайту містить відсилання до браузеру FreeU, одним з розробників якого є Mail.Ru Group.  Також сайт POSHUKACH.COM розташований у мережі, що територіально належить Росії.

Сайт пов’язаний з Nessly Company (відомою як Nessly Holdings Limited) – офшорною компанією, афільованою з Mail.Ru Group і зареєстрованою на Кіпрі.

Водночас мережа, в якій розташований сервер браузеру FreeU, який українцям активно рекламували для обходу заборони соцмереж «ВКонтакте» й «Одноклассники», також зареєстрована на Nessly Company.

Директором Nessly Holdings Ltd зазначена Олена Азаренко (Elena Azarenko), яка обіймає (або обіймала) посаду директора в компаніях, пов’язаних з MRG: MGL Mail.Ru Equity Limited, VK.COM Holdings Limited, MRGroup Invetsments Limited, Odnoklassniki Holdings Limited, MGL Mail.Ru Internet Assets Limited. Пошук у LinkedIn підтверджує, що Elena Azarenko працює в Mail.Ru Group.

«Таким чином, можна з великою вірогідністю стверджувати, що Nessly Holdings Limited тісно пов’язана з Mail.Ru Group. Через цю компанію Mail.Ru Group намагається обійти санкції, запроваджені щодо російських IT-компаній в Україні: ні домен POSHUKACH.COM, ні пов’язана IP-адреса не блокуються українськими провайдерами; як наслідок – Mail.Ru продовжує бути присутнім на українському ринку, використовувати власний пошуковий движок для показу результатів, які Mail.ru визнає «більш релевантними», а також заробляти на рекламі, що показується українським користувачам», – наголошують розслідувачі InformNapalm.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ