Упродовж 15 днів офіційні друковані видання мають оприлюднити указ Порошенка

Вітчизняні Інтернет-провайдери теоретично мають час до 1 червня, щоби знайти спосіб заблокувати російські соцмережі на території України. Про це пише Українська правда.

Згідно з порядком офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності, закони України, інші акти Верховної Ради, акти президента України, Кабміну не пізніше ніж у 15-ти денний термін після їхнього ухвалення у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях.

Водночас в Указі президента № 133/2017 про розширення санкцій сказано, що він набирає чинності з дня його опублікування. Таким чином офіційні друковані видання, якими є  «Офіційний вісник України» і газета «Урядовий кур’єр», повинні опублікувати указ до 1 червня.

В РНБО і СБУ наголошують, що питаннями реалізації заборон займатиметься Державна служба спецзв’язку та захисту інформації України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Зокрема, під санкції потрапили «Яндекс», «Мейл.РУ ГРУП», «Вконтакте» та «Одноклассники».  Крім того, санкції торкнуться й низки російських ЗМІ. Зокрема, йдеться про ТВ Центр, РБК, ВГТРК, НТВ, канал «Звєзда», ТНТ, КТ Москва, «Россия Сегодня», РЕН ТВ.

У свою чергу, Інтернет-провайдери не впевнені, що технічно можливо реалізувати на практиці указ Президента України про заборону російських соціальних мереж та інших сайтів на території України. Наразі інженери шукають шляхи для виконання завдання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ