Законопроект передбачає статус учасника бойових дій для осіб, які дістали ушкоджень під час подій 2013-2014 рр.

21 лютого у Верховній Раді розглянуть законопроект про надання статусу учасника бойових дій пораненим особам під час Революції гідності 2013-2014-го років. Про це на погоджувальній раді повідомив спікер парламенту Андрій Парубій, передає Вголос.

«Буде правильним, щоб ми із цього законопроекту розпочали і наш завтрашній день. Ми домовилися із комітетом, що будемо пропонувати цей закон ухвалити в першому читані, аби із родинами Героїв Небесної сотні ми змогли проговорити і самі нюанси закону, щоби доопрацювати його до другого читання», – розповів Парубій.

Законопроект № 5697 пропонує надати статус учасника бойових дій для осіб, які одержали тілесні ушкодження під час Революції гідності, а також надати статус інваліда війни для тих громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень і ушкоджень на Майдані.

Також на розгляд парламенту винесуть ще декілька проектів, які стосуються вшанування пам’яті Героїв України. Зокрема, закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також – проект закону «Про внесення змін до законодавчих актів України з питань забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців та членів їхніх сімей» та проект постанови «Про вшанування Героїв України та інформування громадян України про подвиги українських військових».