194 країни домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року

Близько опівночі 16 грудня у польському Катовіце учасники Всесвітньої конференції ООН з питань зміни клімату ухвалили правила реалізації Паризького кліматичної угоди, повідомляє DW

Захід мав завершитися ще 14 грудня, проте тоді до консенсусу так і не дійшли.

Однак вже наступного дня 194 країни, що підписали кліматичну угоду 2015 року, домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на 2 градуси Цельсія порівняно з доіндустріальною епохою.

Зокрема, ухвалені у Катовіце правила стосуються організації міжнародних проектів зі зниження викидів парникових газів, а також визначають порядок і структуру звітності та дії з моніторингу глобальної ситуації.

Документ передбачає: країни повинні доповідати про те, що вони роблять із викидами парникових газів, а також на добровільних засадах розповідати про кроки в галузі адаптації до змін клімату. 2023 року на основі даних, наданих різними країнами, планується підготувати доповідь про те, як світ дає собі раду з поставленими завданнями.

Також у документі ідеться і про фінансування, яке розвинені країни зобов’язані надавати для для допомоги бідним і вразливим державам в їхній боротьбі з наслідками зміни клімату.

Нагадаємо, у червні 2017 року під час спеціального виступу в Рожевому саду на території Білого дому американський президент Дональд Трамп заявив, що США виходять з глобальної кліматичної угоди.

Це спровокувало серйозну реакцію у світі: більшість засуджувала такий крок господаря Білого дому. Так, французький президент Еммануель Макрон заявив, що Трамп зробив історичну помилку та додав, що «США повернулися спиною до світу». А канцлер Німеччини Анґела Меркель висловила жаль у зв’язку з рішенням Білого дому та підкреслила відданість ФРН умовам Паризької угоди.

Читайте: Україна трохи піднялася в рейтингу протидії змінам клімату