Половина громадян сприймає УПЦ КП історичною правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому

За 10 років в Україні побільшало громадян, які вважають Україну спадкоємицею Київської Русі. Зокрема, у 2008 році цієї думки дотримувалися 54% громадян, тепер таких майже 70%. Про це свідчить дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

Росію спадкоємицею Київської Русі вважають лише 9% опитаних, ще 6% переконані, що ані Україна, ані Росія не можуть претендувати на спадок Давньоруської держави.

Соціологи наголошують: чим вищий рівень патріотизму опитаних, тим частіше вони зазначали, що саме Україна є спадкоємицею Київської Русі.

52% українців вважають, що саме Українська Православна Церква (Київський Патріархат) скоріше має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому. Про Українську Православну Церкву (Московський Патріархат) як правонаступницю говорили 12%, 3% – обрали Українську Автокефальну Православну Церкву, 2% – Російську Православну Церкву, 5% – іншу. 27% респондентів не змогли визначитися у цьому питанні.

За 10 років кількість тих, хто вважає, що УПЦ (КП) має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому, збільшилася більш ніж у півтора разу. Частіше за інших про правонаступництво УПЦ (КП) заявляли жителі Заходу та Центру, мешканці сіл. Також така думка домінує серед прихожан УПЦ (КП), та УГКЦ. Натомість більшість віруючих УПЦ (МП) вважають свою конфесію правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому.

Згідно з цим же дослідженням групи «Рейтинг», майже 80% українців підтримують незалежність України.

Опитування проводилося з 3 по 10 серпня. Методом інтерв’ю було опитано 2 тисячі повнолітніх респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.