У попередньому місяці кількість прихильників дострокових парламентських виборів становила 72%

Переважна більшість громадян України – 88% – підтримує розпуск Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів на 21 липня. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», пишуть Українські новини

При цьому в попередньому місяці кількість прихильників дострокових парламентських виборів становила 72%.

Зазначається, що 8% респондентів висловили негативне ставлення до дострокових виборів у Раду.

Крім цього, 67% опитаних вважають, що новообраний парламент буде більш ефективним, ніж попередній.

Згідно з дослідженням, 82% респондентів вважають оскарження групою депутатів Ради в Конституційному суді указу Президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів спробою продовжити свої повноваження хоча б на кілька місяців, 9% – захистом законності, 9% – не змогли відповісти.

При цьому 58% опитаних вважають, що Указ Зеленського про розпуск парламенту відповідає як Конституції, так і настроям громадян, 20% – що він не відповідає Конституції, але відповідає настроям громадськості, 6% – вважають незаконним і таким, що не відповідає суспільним очікуванням, 16% – не змогли відповісти.

Крім цього, в разі визнання Конституційним судом Указу Президента про розпуск Ради неконституційним, 63% респондентів вважають, що вибори мають відбутися 21 липня, 20% – в плановому порядку в жовтні, 5% – у вересні, 12% – не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 8 по 12 червня серед 2,5 тис. повнолітніх респондентів методом особистого інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження становить не більш 2%.