Вступ до ЄС підтримують 57% громадян

У разі проведення референдуму за вступ України до НАТО проголосували б 48,9% українців, а за вступ до Євросоюзу – 57%. Про це свідчать результати спільного соцопитування центру «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка та Соціологічної групи «Рейтинг», передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з результатами соцдослідження, якби відбувся референдум про вступ України до Євросоюзу чи відновлення прагматичних відносин із Росією та іншими країнами СНД, 57% проголосували б за вступ України до ЄС, 19,3% – за відновлення відносин із Росією та іншими країнами СНД, 13,6% – не брали б участі в референдумі, 10,1% – не змогли відповісти.

Якби відбувся референдум про вступ України до НАТО або закріплення позаблокового статусу, то 48,9% проголосували б за приєднання до НАТО, 23,2% – за позаблоковий статус, 16% – не брали б участі в референдумі, а 11,8% – не змогли відповісти.

Крім того, 43,1% респондентів вважають, що надалі шляхом розвитку України є європейська інтеграція і всебічне зближення з ЄС, 12,3% – відновлення і розширення економічних і культурних зв’язків із Росією, 37,8% – розробка та впровадження програм економічного й культурного розвитку України, орієнтовані на використання внутрішніх можливостей і ресурсів, а 6,8% не змогли відповісти.

Дослідження проводилося з 30 квітня по 10 травня у 24 областях України та Києві.

Загалом було опитано 3 тисячі респондентів. Стандартна похибка вибірки не перевищує 1,83%.