За завищеними цінами було закуплено 100 тисяч комплектів військової форми, при цьому за кожен вид одягу було сплачено близько 10 зайвих мільйонів

Державне бюро розслідувань проводить 40 обшуків вдома і в офісах посадовців Міністерства оборони у рамках провадження про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України. За попередніми висновками, злочинна діяльність завдала державі близько 100 млн грн збитків. Про це повідомив директор ДБР Роман Труба, передає Українська правда

За словами голови ДБР, були закуплені 20 тисяч бронежилетів поганої якості і намети, не придатні для проживання.

«Три з п’яти бронежилетів прострілюються», – наголосив він.

Загалом, за завищеними цінами було закуплено 100 тисяч комплектів військової форми, при цьому за кожен вид одягу було сплачено близько 10 зайвих мільйонів.

За його словами, у слідства є версія, що до оборудок може бути причетним один з керівників Міноборони, а також керівництво департаментів і управлінь міністерства.

«Ці особи діяли в групі з іншими службовими особами суб’єктів приватного права, а також дослідницьких закладів», – заявив Труба.

Він розповів також, що під час обшуків у фігурантів справи вилучено 11 тисяч бронежилетів і документація про постачання.

Кримінальне провадження вже розслідується двамісяці, але наразі про підозру нікому не оголошували.

У ДБР розповіли, що неякісні бронежилети вилучили на військових складах у Хмельницькому, Києві, Одесі та Харкові, і запевнили, що ці засоби захисту не встигли потрапити у зону бойових дій на Донбасі.

У відомстві відмовились назвати фірму-поставника амуніції, але Труба повідомив, що договір на постачання був укладений з Міноборони на початку 2019 року. Він додав також, що перед цим бронежилети були перевірені, і чиновники прекрасно розуміли, що закуповують неякісний товар.

Як свідчить інформація у системі закупівель «Прозорро», на початку року Міністерство оборони здійснило єдину закупку партії бронежилетів – у ТОВ «Наукове виробниче підприємство «ТЕМП-3000».