Свідки бачили, як ракетну установку перевозили окупованою проросійськими бойовиками частиною України на схід від Донецька

Літак рейсу МН17 збили пострілом з ракетної установки «Бук 332» збройних сил Російської Федерації. 17 липня 2014 року в день падіння малайзійського «Боїнґа» свідки бачили, як цю ракетну установку перевозили окупованою проросійськими бойовиками частиною України на схід від Донецька. Про це йдеться у доповіді дослідницької групи Bellingcat, присвяченій третій річниці трагедії, передає Українська правда.

«Ґрунтуючись на даних з відкритих джерел, єдина правдоподібна версія – MH17 збили пусковою ракетною установкою «Бук 332», що належала російській 53-й протиповітряній ракетній бригаді», – наголошують експерти.

У період з 23 до 25 червня 2014 року 53-я протиповітряна ракетна бригада ЗС РФ підігнала транспортні засоби до українського кордону, серед них був і «Бук 332». Установку вивантажили в окупованому Сніжному і перегнали в поле на південь від міста, звідки і здійснили постріл.

За даними Bellingcat, 18 липня 2014 року «Бук» вже бачили східніше – його транспортували окупованою територією Луганщини. При цьому в установці не вистачало однієї ракети.

Згідно із доповіддю, 21 липня 2014 року міністерство оборони Росії оприлюднило брехливу інформацію про те, що нібито це був український «Бук», а стріляв він з району, підконтрольного Збройним силам України.

«Жодних правдоподібних свідчень перебування українських «Буків» в районі катастрофи надано не було», – наголошується у доповіді незалежних експертів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у ніч проти 17 липня 2014 року, якраз напередодні трагедії з МН17, Росія заборонила польоти у повітряному просторі, суміжному з Донбасом, хоча до цього моменту РФ ніяк не турбували українські «БУКи», а на території Донбасу вже кілька місяців тривали запеклі бої. Контроль за дотриманням обмежень здійснював Ростовський зональний центр єдиної системи організації повітряного руху.

Варто зазначити, що обмеження діяли аж до висоти понад 16 кілометрів (до ешелону FL530), що можна порівняти з максимальною висотою ураження зенітного ракетного комплексу «Бук» (близько 18 кілометрів). І вже через 17 годин 20 хвилин після запровадження заборони на польоти над суміжною з Росією територією України  ЗРК «Бук» збив малайзійський «Боїнґ» із пасажирами.

Нагадаємо, пасажирський Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines зазнав аварії 17 липня 2014 під Донецьком. Лайнер прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.