Генерал армії та колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж

Генерал армії та колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж у коментарі InfoResist запевнив, що Кремль перекидає новітню військову техніку на захід країни, щоб вийти на момент тиску на Україну, оскільки Росія хоче повернути втрачені території на Донбасі.

«Перш за все, концепція Російської Федерації – посилення позицій на Заході, як вони кажуть. Це формування нових дивізій і армій, а також переозброєння новітньою технікою: зараз вони переходять до четвертого, п’ятого покоління, наприклад танки Т-90 або інші. Тому йде і планова ротація, і позапланова», – підкреслив Маломуж..

За його словами, у зв’язку з цим нашим розвідці та прикордонникам варто звернути увагу на переміщення російських військ.

«Відповідно до тієї інформації, якою я володію, це відбувається ротація задля посилення нових військових частин, розміщення нових контингентів і заміна військової техніки на більш сучасну, яка буде використовуватися на можливому театрі військових дій проти України. Сюди підпадають і країни Балтії», – зауважив військовий.

За його прогнозом, РФ перекидатиме все сучасне озброєння, зокрема те, яке вже використовується у Сирії, щоби випробувати його і на території західного кордону з Україною.

«Я думаю, що наразі будуть лише локальні операції щодо дестабілізації в окремих місцях. Будуть, відповідно, могутніші обстріли, спроба наступати або повернути втрачені території, особливо Світлодарську дугу, Авдіївку, райони поблизу Донецька, Ясинуватої, особлива активність буде на Маріупольському напрямку», – упевнений фахівець.

Крім того, він висловив думку, що ці напрямки окупанти експлуатуватимуть, щоб розширити зони конфлікту.

«Особливо після цих подій, які відбулося в Україні – терактів і вибухів. І якщо буде конфлікт, це буде складова, яка буде ставити умови на нових переговорах на високому рівні – справа президентів і канцлерів – щоб вийти на момент тиску на Україну. Переміщення військ і техніки, особливо на кордон, буде саме тим фактом тиску, однак поки морально-психологічного», – наголосив генерал.

«Поки ми бачимо нагнітання ситуації, але, з іншого боку, це буде реальна ситуація щодо посилення своїх бойових позицій з боку Росії на кордоні з Україною і, відповідно, якщо беремо глобально, вже з НАТО».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ