Полу Манафорту світить три століття за ґратами

Адвокати Пола Манафорта, який очолював виборчий штаб Дональда Трампа, а також був політтехнологом екс-президента України Віктора Януковича, завершили свою лінію захисту після того, як суд відмовився рухатися в напрямі виправдання лобіста. Про це пише Newsweek.

Після 11 днів суду долю Манафорта передадуть в руки присяжних Східного округу Вірджинії. Однак перед тим прокурори і захист іще обміняються аргументами.  Якщо його визнають винним за всіма обвинуваченнями у штаті Вірджинія і якщо відкинути можливі обвинувачувальні вироки у справах у окрузі Колумбія, 69-річного політтехнолога можуть відправити до в’язниці на максимальний термін у 305 років.

Справа Манафорта може стати головним прикладом результатів розслідування спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера щодо втручання Росії у вибори США 2016 року.

Колишнього очільника виборчого штабу Трампа, який також допоміг нинішньому президенту стати кандидатом від Республіканської партії, звинувачують у податковому і банківському шахрайстві. Зокрема, за кожен із 9 епізодів банківських махінацій, які інкримінують Манафорту, американським законом передбачено максимальне покарання у вигляді ув’язнення на 30 років. Таким чином, якщо його визнають винним у кожному з них, це вже сумарно 270 років в’язниці.

Федеральні прокурори також зазначали у своєму поданні, що на додачу Манафорту можуть додати іще 8 років за податкові махінації. Окрім обвинувачень у штаті Вірджинія, у рамках інших справ його підозрюють у порушеннях правил роботи лобіста, а також у змові. У разі доведення вини, його чекають іще додаткові 20 років в’язниці.

Читайте: В Ахметова відхрещуються від зв’язків з Манафортом