Пропагандистський канал «Росссия 1» показав документальний фільм «Валаам», у зйомках якого взяв участь президент Росії

Чинний президент Росії Владімір Путін порівняв ставлення комуністів до вождя більшовиків Владіміра Леніна із шануванням святих у християнстві, а комуністичну ідеологію – із самим християнством. Про це свідчать кадри документального фільму журналіста Андрєя Кондрашова «Валаам», який днями показав російський пропагандистський канал «Россия 1», передає Новая газета.

«Комуністична ідеологія – дуже схоже на християнство, насправді. Свобода, братерство, рівність, справедливість – це ж все закладено в Священному писанні, це все там є. А кодекс будівників комунізму? Це сублімація, це примітивний витяг з Біблії, нічого там нового не придумали», – заявляє господар Кремля.

«Леніна поклали в мавзолей – чим це відрізняється від мощей святих для православних, так просто для християн? Мені кажуть: «Ні, в християнському світі немає такої традиції». Як же немає? На Афон їдьте, подивіться, там мощі святі є, та й тут теж святі мощі Сєргєя і Германа. Тобто по суті нічого нового тодішня влада не придумала, вона просто пристосувала під свою ідеологію те, що людство вже давно винайшло», – каже Путін.

https://youtu.be/TWrYe65c7o4

Як відомо, вперше про необхідність винести тіло Леніна з Мавзолею в Москві та поховати його заговорили в 1991 році після розпаду Радянського Союзу. Про це говорили політики Анатолій Собчак, Юрій Лужков, перший президент РФ Боріс Єльцин.

Путін на самому початку свого першого президентського терміну (в 2001 році) заявив, що вважає обговорення питання про перепоховання тіла Леніна передчасним. Він пояснив, що покоління громадян, які тривалий час жили в період правління КПРС подумають, що «поклонялися помилковим цінностям і життя прожили даремно».

Питання поховання тіла Леніна знову почало активно обговорюватися в 2017 році – в столітню річницю Жовтневої революції. У квітні низку депутатів від фракцій ЛДПР і «Єдіная Росія» внесли до Держдуми законопроект про перепоховання тіла Леніна. У пояснювальній записці йшлося про те, що «саме по собі тіло Леніна не є ні символом епохи, ні символом об’єднання нації».

Журналістка і кандидат в президенти країни Ксенія Собчак запропонувала провести з цього питання референдум. Лідер комуністів Геннадій Зюганов назвав «балаканиною» суперечки про перепоховання Леніна, а глава Чечні Рамзан Кадиров закликав поховати тіло Леніна, заявивши, що «досить витріщатися на труп».