Москва посилюватиме тиск на Мінськ / На фото: Алєксандр Лукашенко і Владімір Путін

У 2019 році Росія посилюватиме політичний, військовий та економічний тиск на Білорусь. Такий прогноз зробили експерти недержавного аналітичного центру Українські студії стратегічних досліджень.

На думку аналітиків, Москва посилюватиме тиск на Мінськ, щоби перетворити Алєкандра Лукашенка на абсолютну маріонетку зразка Януковича-2014, або призвести до кризи в Білорусі, що дозволить запустити кримсько-донбаський сценарій.

«Щодо інтересів Росії в Білорусі, то передусім її цікавить територія цієї країни як висунутий на захід військовий плацдарм (аналогічно, як інтерес до Криму – висунутий південний плацдарм для контролю Чорного моря і Балкан за допомогою ракет)», – йдеться у прогнозі.

Зазначається також, що Білорусь – це територія, звідки буде забезпечено прикриття Калінінградської області, де розгортаються ракетні системи.

«Тож, першим кроком до поглинання Білорусі, який намагатиметься здійснити Кремль, може бути об’єднання транспортних систем і створення російських військових баз у Білорусі», – наголошують експерти.

Повний прогноз недержавного аналітичного центру Українські студії стратегічних досліджень читайте тут.