«Правий сектор», «Національний корпус» та «Свобода» оголосять владі ультиматум

22 лютого, у третю річницю втечі Януковича з Києва, три провідні націоналістичні сили України – «Свобода», «Правий сектор» та «Національний корпус» – проведуть у столиці спільний «Марш національної гідності» з Майдану незалежності до Верховної Ради. Під час заходу учасники оголосять владі ультиматум із чіткими вимогами. Про плани та перспективи спільних дій цих політсил кореспондент видання Інформаційний Акцент поспілкувався із заступником лідера «Свободи» Андрієм Мохником, спікером «Правого сектора» Артемом Скоропадським та речницею прес-служби «Національного корпусу» Мар’яною Хомерікі.

Представники усіх політсил зійшлися на думці, що захід стане одним з наймасштабніших із часів Майдану та збере до 30 тисяч учасників.

«Очікуємо, що за масштабами, за кількістю учасників акція буде співставна із маршами з нагоди заснування УПА 14 жовтня. Цього разу участь беруть три організації: «Свобода», «Правий сектор» та «Національний корпус» – думаю, захід буде дуже масштабним», – зазначив речник «ПС» Скоропадський.

Активісти «Правого сектора»

Представниця «Національного корпусу» підкреслила, що це буде перший спільний захід трьох політсил. Організатори очікують до 30 тисяч учасників або й більше.

«За три роки війни люди вже зрозуміли, наскільки влада забрехалася. Нам обіцяли не три роки війни, а півтора місяці. Однак війна, яку й досі називають «АТО», триває, хлопці гинуть, злочини проти Майдану не розслідувані… Це буде наш перший спільний марш, яким ми заявляємо про консолідацію, яка, мабуть, буде і в майбутньому. Марш покаже, наскільки націоналісти можуть бути єдиними», – повідомила Хомерікі.

Активісти «Національного корпусу»

Заступник очільника партії «Свобода» Андрій Мохник підкреслив: марш передусім покликаний показати суспільству, що є сили, які не дозволять подальше скочування країни у дедалі глибшу прірву соціальної несправедливості і національного приниження.

«Ми висунемо вимоги до влади, окреслимо певні червоні лінії, за які влада не може переступати, бо інакше громада безпосереднього здійснюватиме владу в країні, яку їй гарантує Конституція. Йдеться, зокрема, про те, що неприпустимо запроваджувати торгівлю землею с/г-призначення, розпродувати стратегічні підприємства, нищити малий та середній бізнес, провадити торгівлю з окупованими територіями, імплементувати Мінські домовленості у законодавство в частині надання особливого статусу Донбасу. Ці вимоги об’єднують наші політичні сили і ми домагатимемося, щоби їх було виконано. За ці лінії влада не може переступати – інакше говоритиме народ», – зазначив Мохник.

«Свобода» на марші

Націоналісти зауважують: закиди про «руку Кремля», організацію та реалізацію «Шатуна» супроводжують будь-які акції протесту ще з часів Майдану. Однак на це не варто зважати.

«Ми не збираємося виправдовуватися перед тими, хто нас оббріхує. Своїми діями ми показуємо, на що здатні, чого вимагаємо і чого можемо досягти. Ну, пишуть, що ми «рука Москви», три роки вже пишуть ще з часу Майдану, то й що? Ця риторика і закиди бездарні і не мають ніякого відношення ні до «Правого сектора», ні до «Свободи» чи «Нацкорпусу», – заявив Скоропадський.

«Якщо влада не отримує відповідь суспільства – вона нахабніє ще більше. Навіть найдемократичніша влада, якщо її не контролює суспільство, скочується до тотальної диктатури. Українці мають усвідомити, що вигнання Януковича – єдина з вимог Майдану, яка була виконана. Це означає, що вся практика часів правління Януковича продовжується. Ба більше, еволюціонує та вдосконалюється. Грабунок і приниження нікуди не зникли, з’явилося лише прикриття, мовляв, війна, тож не можна навіть протестувати, а треба закривати очі на свавілля. Але ми не виграємо війну, не маючи згуртовану громаду. Тому люди мають боронити свої права і домагатися у влади їх дотримання. Справжній «Шатун» – це політика сучасної влади, бо грабуючи українців, влада знесилює народ, зокрема і волонтерський рух, що допомагає армії, знищує добровольчий рух, призводячи до розчарування українців», – наголосив Мохник.

Представники трьох політсил також повідомили, що після збору на Майдані колона рушить до парламенту, де буде озвучено вимоги владі. Речниця «Нацкорпусу» зазначила, що ультиматум передадуть депутатам: «Вимоги буде не просто оголошено (на мітингу – ред.), а передано у парламент від імені народних депутатів-націоналістів».

Артем Скоропадський доповнив, що у «Свободи» і «Нацкорпусу» є свої представники в парламенті, «тому ми оголосимо своє звернення не лише під парламентом, а й з трибуни. Ба більше, ми покажемо силу націоналістів, які збираються в один кулак і задемонструємо, що окрім тиску вулиці, ми діємо й політичними методами».

Андрій Мохник додав, що після акції в регіонах розпочнеться інформування громади про вимоги націоналістичного маршу: «Доноситимемо наші вимоги до людей. Громада має побачити, що націоналісти домагатимуться їх виконання. У парламенті вже є сотні законопроектів, зареєстрованих націоналістами-свободівцями та іншими патріотами, і ми вимагаємо їх розгляду. Нардепи мусять визначатися, чи підтримують ці важливі для держави ініціативи, чи стоять на антиукраїнських позиціях. А наша акція лише допоможе їм зрозуміти, що хоч націоналістів не так багато у парламенті, але поза ним ми – велика сила і демонструємо єдність задля досягнення спільних цілей».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, об’єднанні сили націоналістів до третьої річниці втечі Януковича анонсували у столиці спільний «Марш національної гідності». Українців закликають виходити на спільний марш протесту, який відбудеться у Києві 22 лютого 2017 року і розпочнеться о 10:00 на Майдані незалежності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ