Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Історію про те, як Київський завод шампанських вин поміняв назву свого шмурдяка «Советское» на «Советовское» вважаю звичайною хитродупістю, як обійти закон про декомунізацію і залишитися в білих рукавичках.

Стара назва — глибокий пережиток совка, нова назва — свіжа відрижка совка. По-моєму, з креативом у піарників КЗШВ зовсім біда. Вистачило б назви «Київське ігристе» або «Столичне ігристе» — і чесно, і без зайвих незграбних вивертів.

Скандал із перейменуванням вищеописаного шмурдяка також показує, як складно витравити з нашої ментальності залишки радянського ідола. Деякий час фейсбук-громадськість охала й ахала після новин про скажених кіровоградських бабок, які волали «Єлісавєтград!». Бабкам можна ще пробачити: за зайві сто гривень вони готові й нирку, й батьківщину, й матір рідну продати — історія сепаратизму на Сході це підтверджує.

А ось КЗШВ, якщо претендує на звання сучасної компанії, має шкутильгати в ногу з часом.

Як позитивний приклад боротьби з совком і зразок якісної української пропаганди хочу розповісти одну історію маленької #перемоги.

Багато хто, напевно, пам’ятає серію прикольних роликів до торішніх травневих свят, у яких розповідали про видатних українських людей, які воювали з фашистами в різних видах військ антигітлерівської коаліції. Був там сюжет про Амет-Хана Султана, льотчика-винищувача, Героя Радянського союзу та кримського татарина.

У ті дні я поїхала робити матеріал до Новоолексіївки. Після анексії Криму це — найбільше поселення кримських татар під юрисдикцією України.

Так ось, ролик на 1,01 хвилині зробив розкішний подарунок для кожної місцевої сім’ї.

— Це наш національний герой. Нам так приємно, що його згадали і показують по телевізору, — не приховували захвату представники місцевої влади та прості жителі селища.

У той момент я зрозуміла, якими важливими є якісна пропаганда і врахування інтересів корінного народу для популяризації самої держави Україна. Насправді той ролик був дрібницею, але коефіцієнт корисної дії виявився максимальним.

Напевно, це найкраща вітальна кампанія до 8-9 травня за всю історію Незалежності. Коли є просто люди, історична хроніка, без «дідів» і колорадського мракобісся. Це також історія про те, як грамотний підхід Інституту національної пам’яті допоміг зробити картинку для телевізора красивою і об’єктивною.

Київський завод шампанських вин у рамках декомуназації не вигадав нічого кращого, як перейменувати "Советское шампанское" на "Советовское"
Київський завод шампанських вин у рамках декомуназації не вигадав нічого кращого, як перейменувати “Советское шампанское” на “Советовское”

Після цього Київський завод шампанських вин нехай сам п’є власний дешевий шмурдяк і не втюхує свій неосовок на прилавки.

P.S. До речі, дуже раджу Новоолексіївку для пізнавального туру. Там є змога побачити, як розвивався би Крим, якби там була проукраїнська влада, що враховує проблеми різних національностей і релігій. Якби кримським татарам цивілізовано дали землю.

Там також є можливість почути з перших вуст історії про депортацію дітей у товарних вагонах і повернення їх, уже дорослими, з сім’ями в рідні краї.

Для кулінарних гурманів чебуреки і лагман — смачніше, ніж у найкращих гастроточках Києва.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ