Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

«Заблокированные Вконтакте, Яндекс и Одноклассники – это отпетая цензура. Людям попросту мешают общаться с родственниками, друзьями и ловерами/шами из ближнего зарубежья, Кавказа. Ломаются родственные и культурные связи, люди будут лишены удобного доступа к новостям, музыке, сериалам и рецепту сытного салата с тремя видами колбасы и майонеза – который сразит Его и его мамашу наповал. Никакой эмпатии».

Власне такими аргументами запістрявіє стрічка сьогодні отут. Власне, власники сторінок «Однокласників» та «Вконтакте» потроху освоюють цю неосвоєну територію: вангую, скоро будуть і мамські бложики про покакушки і надмір псевдощасливих сімейних селфі із традиційними православними цінностями. То нічого, що він її по морді регулярно б’є, а вона – пом’яла постіль із кожним сусідом – аби в соцмережі була ілюзія безхмарного щастя)

Біда в іншому. Усі заблоковані сайти – «Вконтакте», «Яндекс» і «Одноклассники», Мейл.ру – лідери рейтингів серед користувачів Інтернету. При чому аудиторія цих сайтів не лише не змінюється попри війну і «ненаситних бариг», а навіть росте. Особливо болючий нюанс – переважна кількість користувачів того ж вконтактіка – школярі і студенти.

Та ж щомісячна аудиторія «Однокласників» в Україні близько 25% від усього населення, або 9,5 мільйонів. Насправді це такі ж хрінові цифри, як торгівля російським вугіллям і скрапленим газом, бо інформація та інформаційні технології – такий же самий товар, як усе те, що купують за неясною формулою «Роттердам+».

Інформаційна гігієна для чверті населення в часи війни – необхідна для виживання держави штука. Ви приймаєте душ, чистите зуби, миєте голову, аби не завелася вошва – те ж саме із соціальними мережами і електронною поштою. Завжди є вибір.

Я також хочу подякувати за те, що розворушили цей мурашник не президенту, який підписав указ про обмеження. Він би мав зробити це давно, ще три роки тому. Я кажу спасибі таким невтомним ентузіастам як Mykhailo Makaruk, @InformNapalm та усім волонтерам, які підняли проблему всюдисущих щупалець того ж Яндекса.
Михайло зранку підходив в парламенті до мене і розказував, як би діяли волонтери аби не раптовий указ.  Знаєш, твої майбутні діти будуть тобою пишаться)

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva