Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Ранкові виступи свідчать, що тема сміття затьмарить на наступні два останні пленарні тижні і статус Донбасу, і медреформу, і пенсійні зміни.

Ірина Подоляк із фракціі «Самопоміч» розказала трепетну історію про стареньку матір, яка після гостин у Львові пакує сміття і везе його в рідне село.
«Мамо, нащо ти це робиш?»
«Бо виглядає так, що вам ніхто не допоможе».

Фракція «Батьківщина» тему підхопила і повідомила, що за прем’єра Тимошенко міста від сміття буквально вилизувались язиками))

А тепер найсумніше у цій історії. Є конкретний мер Садовий, який за 11 років на посаді, за часів трьох президентів та семи різних урядів не спромігся розв’язати проблему туристичного центру країни – Львова.

Є надмірна політизація проблеми. Останнім часом жоден пост на фейсбуці Гройсмана не обходиться без згадки про поганого ґазду, який не в змозі винести цеберко сміття.

Є нерозуміння людей, хто має розв’язувати сміттєву проблему. Учора в ефір нам телефонувала пані зі Львова. Пояснила логіку. Мер Садовий, але місто голосувало за БПП та Порошенка. Отже, це і їхня проблема.

Депутати «Самопомочі» на зауваження, що їхній мер і лідер за останній рік навіть не відвідав жодну з 14 пропонованих ділянок під нове сміттєзвалище, кажуть: «А він шо, зобов’язаний туди їздити персонально?».

Уявімо, що десь в іншому обласному центрі повторилась трагедія Грибовицького сміттєзвалища. Чи здатна влада оперативно знайти місце для резервного полігону, почати будівництво сміттєспалювального заводу або домовитись із депутатами в радах проголосувати і не соромити шефа, як то було днями в Миколаївській міській раді?

Чи здатні політичні сили нести хоч якусь відповідальність за потенційний пи**ець, а не займатись піар-голодуванням та качатись в футболках від Ralph Lauren на сходах адміністрації президента заради вирішення сміттєвого колапсу?

Маємо чіткий приклад, як електоральні ігри і довгостроковий популізм перетворили банальне побутове питання на незручну політичну топ-тему.

Львіське сміття – це проблема не тільки Львова. Це пілотна серія, як це може бути, якщо антикварні сміттєві полігони обваляться, запалають і вб’ють ще кількох рятувальників.

Наші політики звикли мислити про щось глибоке і глобальне, про добробут людей. А насправді їхній роздутий егоїзм може вбити обгортка від снікерсу і використаний памперс.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ