Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Ще одна омана в умах громадян наших, що США терміново і безмовно має скрізь нас підтримати і розв’язати наші проблеми тут і сєйчас.

Чого США накладає санкції на російських громадян, а наша рада неспроможна проголосувати суто український список? Чого сенатор, обраний електоратом Пенсильванщини чи Флоридщини, має вирішувати те, що неспроможний вирішити ваш рідний кругломордий мажоритарник із Голої пристані? При чому сенатора утримують і контролюють американські платники податків. Кругломордий мажоритарник міг змінити п’ять партій, голосувати за закони 16 січня, підтримувати новороські двіжухи – і все одно отримує доступ до бюджетного корита. А завдяки ручному пулу «бабушок» – із парламенту його винесуть хіба в труні на Байкове.

Чого наш турист милується виноробом Провансу, сироваром в італійському селі, рахує польських фермерів, але лише наші латифундисти в Бріоні волають, що продаж землі веде до геноциду народу. Тоді як в усьому світі ринок землі – наріжний камінь аграрного бізнесу і фермерства. Причому прибуткового. Бо люди жерли, жруть і жратимуть завжди. Так от, Лаґард і МВФ у Вашингтоні нагадали Порошенку, що кредит – це земельна реформа. Пенсійна реформа. Антикорупційна боротьба.

Третє. Боротьба з корупцією. Стан речей у боротьбі з корупцією продемонструвала справа Насірова. Людина з британським громадянством очолила податкову цілої країни. Людина погрузла в мутних схемах з Онищенком, і цей епізод був вершечком айсбергу. Голий чоловік імітував тяжку недугу і ховався в картате одіяло, коли принесли повістку і розглядали в суді справу навіть не по суті, а просто обирали запобіжний захід) Особа внесла заставу у 100 мільйонів і їй насправді на все начхати, бо британський паспорт дає захист і комфорт.

Наші НАБУ і САП самі погрузли в іміджевих про**бах і скандальних історіях. Хто просив Холодницького йти очолювати корупційну ФФУ разом із головою бюджетного комітету та різноманітними суркісами? Хто просив їх відбілювати Лещенка і Заліщук, після чого усі пред’яви іншим депутатам і чиновникам – розсипаються в пух і прах?

До кінця парламентських канікул лишається два тижні, але на цьому Рада зайнята не медреформою чи серйозною дискусією з приводу статусу Донбасу, а голодними іграми депутатів і сміттєвим питанням, доведеним до абсурду і сорому України перед європейцями. Хтось справді думав, що Трамп, бізнесмен і прагматик до мозку кісток, зацілує нас і все принесе на блюдці: санкції, зброю, членство в НАТО, кораблик вугілля?

Поприбирайте у Львові. Накладіть українські санкції на Бабакова і Ко. Посадіть хоч одного хабарника. І доведіть до логічного кінця заочний суд щодо Януковича. Пенсійна/земельна/мед – безумовно. Лише після того наші акції різко виростуть в очах прагматиків, реальних бізнесменів, а не бюджетних кровосісь та сильних світу цього. Принципи «свій до свого», «хто не працює, той не їсть» актуальні скрізь. І в політиці теж.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ