Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Тема миротворців знову в топі після спічів на YES.

Послухала надії президента на мир і збирання доказів російськоі окупації після російських шоломів, послухала слушні зауваження колишнього держсекретаря Керрі та екс-посла США в ООН Болтона – поки висновки такі.

  1. Розділили питання Донбасу та Криму. Мир на Донбасі покладають на прихід «блакитних шоломів». За поверення Криму Порошенко обіцяє боротися виступом в Генасамблеї ООН, арбітражем.
  2. Клімкін обговорив із очільником МЗС ФРН Габріелем відбудову Донбасу. Навіть побіжно згадав про Крим. Сам Габріель розповів про попередні домовленості з РФ. 100% мир на Донбасі – знімаємо санкції РФ. Про анексований Крим у домовленостях ввічливо забули.
  3. Росія подала резолюцію щодо миротворців ООН в РАДБЕЗ ООН. Україна сказала, що резолюцію навіть за тиждень після російськоі не подавала, але колег із логікою ознайомила.
  4. Росія направила держдепу план стабілізації російсько-американських відносин. «Цей документ являє собою не що інше, як «дорожню карту» для повномасштабної нормалізації американсько-російських відносин», – сказав віце-президент з досліджень Фонду Карнеґі за міжнародний мир Ендрю Вайс. У нас Дарка Олефір написала на фб про скайп-конференцію з РФ і ОРДЛО щодо виконнання мінських домовленостей.
  5. В західних ЗМІ обговорюють путінський план миротворців – обережно тестують настрої, переконують, що краще спробувати, аніж ні. У нас депутати коментують неіснуючі положення ще не поданого закону про реінтеграцію чи деокупацію Донбасу.
  6. Порошенко пообіцяв наступний YES в Ялті, так і пропустивши план, як нам ту Ялту повернути під юрисдикцію України в найближчому майбутньому.
  7. В російських ЗМІ циркулюють чутки, що Донбасу світить менша гуманітарка на користь Криму і Краснодару. Ми намагаємось уникати розмов про те, як у кращому випадку залучати на свій бік народонаселення. Хоча це теж має бути зафіксовано в законі про реінтеграцію/деокупацію/тимчасову окупацію. Хто має врешті спонсорувати відбудову Донбасу? Українські платники податків, втомлені українським жебрацтвом, європейські партнери чи таки окупант?
  8. Окремо дуже слушні думки Керрі та Болтона. Перший зауважив, що поспішаючи з миротворцями, Україна може потрапити до російськоі пастки. Другий зауважив, що допуск миротворців на українську територію може стати помилкою. Оскільки так Росія все більше втручається в українські справи.

Висновки. Обговорюючи із журналістками мамині сирники та засмагу, пригоди грузинського десанту на західному кордоні, депутатам не варто забувати, що закон про реінтеграцію Донбасу доведеться ухвалювати. І нарешті розв’язувати проблему окупації не піз**жом по скайпу, а сильною армією, грою на дипломатичному фронті, інформаційною контратакою в ЗМІ, адекватними коментарями для внутрішніх споживачів. Без цього не лише «Шегині» швидко впадуть після осаду натовпу, а весь картковий будиночок украінського суверенітету швидко розпадеться.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva