Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Щодо закону і паспортів. Громадянство має бути одне – українське.

Однак варто не перетворити якусь назрілу ідею на фарс. Заявити у тексті «особа, яка набула громадянства іншої держави підпадає під дію вимогу про припинення украінського громадянства» – значить суперечити закону. Бо стаття 25 Конституціі визначає, що громадянин України не може бути позбавлений громадянства. Отже, паспорт українця відбирати не можна, навіть якщо у вас ще 25 ID-карток різних континентів.

Уявіть ситуацію, що такий піаристий закон ухвалять. Не факт, що не буде нездорових рухів на Закарпатті й на Буковинщині, де хвастонути альтернативним паспортом Угорщини чи Румунії серед простих заробітчан – дуже престижно.

Який вихід? Нехай пропишуть у законі, що його дія спрямована в першу чергу на публічних політиків, осіб, які займають високі державні посади.

Андрій Артеменко, депутат має кілька паспортів. Його сперматозоіди мають паспорти Канади і США. Однак це не заважає чиновнику з високим рангом держслужби просувати адміністрації Трампа миротворчі плани, які отримали схвалення в Кремлі.

Насіров. Просто нонсенс, коли головний податківець має громадянство Британії.

Онищенко. Купував всіх і всія. Мав схеми з Насіровим. Мутив півроку ситуацію з Тимошенко, аби не платити ренту. Ходили чутки про громадянство РФ.

Окремо. За останні два роки громадянство роздавали кому попало: Саакашвілі і грузинським товаришам. Що цінність украінського паспорту різко впала.

Тому так. Ініціатива покінчити з подвійним громадянством прекрасна. Однак чистити рибу варто з голови: коли головний податківець і парламентарі мають по кілька паспортів і просто паразитують в країні, де вони працевлаштовані – оце головна проблема. Бо так зникає довіра до владних інститутів. І «набирають популярності» банальні популісти.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ