Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Не стихає в інтернетах скандал щодо гонорару Джамали на концерті «Євробачення». При тому, що кожен музичний і економічний критик міг прогуглити гонорари топ-25 українських зірок, яких регулярно крутять по М1 та на фм-ках. Є навіть щорічні списки цих заробітків у Фокусі чи НВ.

«Наші гроші» минулого листопада друкували статтю про гонорари тих же зірок за кошти місцевих бюджетів через ту ж систему Prozorro.

Так, українська залізниця заплатила гонорар у розмірі 640 тисяч ведучому Володимиру Бистрякову за те, що той вів концерт до професійного свята залізничників.

Тіна Кароль за виступ на Дні Дніпра отримала 551 тисячу гривень. Могилевська – 98,4 тисячі за 40 хвилин виступу в колишньому Дзержинську – чимала сума для міста, в якому завод і все навколо заводу)

Маріуполь – прифронтове місто на своє свято виписало Гайтану за 199 тисяч і Неангели за 160 тисяч. А могли б за логікою критиків – витратити на місцевих атошників, переселенців, сиріт. Але – влаштували розгуляй і танці для усіх.

Але мій улюбленець – Віталік Козловський. Він співав на дні села Чумаки за 65 тисяч! Велика сума для простого села.

Щодо гонорарів Джамали. Після перемоги на Євробаченні, участі в рейтингових телешоу вона в топі. Її гонорари, про це нетяжко знайти інформацію в мережі – близько 20 тисяч доларів. Є і більше – у Потапа і Насті, у Кароль, у Лободи – близько 30 тисяч доларів. Скандальний Дорн – 10 тисяч доларів

При цьому без замовлень на новий рік ніхто не сидів. Бо попри критику в мережі – всі хочуть танцювати і пити під співи/танці популярних зірок.

Щодо Джамали. У свій час вона принесла перемогу на Новой волне. Минулого року – її перемога в акурат до Дня депортації татар нагадала Європі і про проблему Криму та нової хвилі репресій. І втерла носа Росії, яка любить побєждать любой ценой. Лінь шукати дописи численних блогерів минулого року. Але спіднє було так само мокре від радощів перемоги, як зараз від обурення за гонорар в майже 1 мільйон.

Я буду дуже прямолінійною. Одна пісня «1944» зробила іміджево для України більше ніж Мінстець, міністерство окупованих територій і численні провладні спікери, які попугаісто повторюють #кримнаш, а по факту – лише активісти знають скільки у нас кримських в’язнів у Росії. І блять, ті ж активісти просять ЗМІ зробити хоч маленький коментар про Зейтуллаєва чи інших політв’язнів. І ті ж самі ЗМІ, як наш «Еспресо» розкручують цю тему, поки інші сплять.

Крім того, не варто забувати, що нинішнє «Євробачення», фан-зони і підготовка кожного задрипаного бару на Лівобережці до потоку євротуристів стала можлива завдяки Джамалі і її минулорічному якісному номеру. Інакше б у воюючій країні не було цього культурного заходу.

PS/ до речі, вкотре переконуюсь, що чужі гроші люблять рахувати ті, хто не особо їх старається і заробить. Саме заробить. Не вкрасти, не насмоктати, не збудувати МММ.

Джерело: Марина Данилюк-Ярмолаєва