Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
  1. Нерозумно слухати про репресії, коли мова йде про домашній арешт з електронним браслетом. Нещодавно сина радикала Попова, 14-річного хулігана, взяли під домашній арешт – так просунута громадськість обурювалася, чому підлітка не випустили під мільйон гривень застави або не запроторили в СІЗО на 2 місяці. Саакашвілі – дорослий і досвідчений мужик, який має як мінімум розуміти, що вандалізм з магазинами «Рошен» і скачки від СБУ зовсім не прикрашають його движуху.
  2. Факап №1. Використання плакатів із зображенням «Небесної сотні» соратниками Саакашвілі та його дружиною – блюзнірство. Дно пробито до земного ядра. Спекулянти і клоуни, які не нюхали революційного диму. І так, використання образу «Небесної сотні» в будь-якій політичній агітації – повний морок. Але я так розумію, що гроші Курченка і піар-допомога Мураєва не пахнуть, тому можна грати і на цій болючій темі.
  3. Факап №2. Середній клас – той, що з власників «Клоузер» на Лексусах – заблокував мамок з дітьми в магазині «Рошен». Побив вітрини. Є претензії до ділових якостей і політичного курсу Порошенка – влаштовуйте акції під АП і маєтком президента. Причому тут магазини, де працюють і отоварюються до свят звичайні люди? Знову ж, таку б принциповість по відношенню до газових заправок Медведчука, російських культурних центрів та інших спайок української інфантильності та російського прагматизму. Знову ж нагадаю любителям нинішньої движухи – під час Євромайдану свідомо не розбили жодної вітрини. Під Zara взагалі коктейлі розливали. У «Шоколадниці» можна було спокійно випити кави. У Mango був медпункт.
  4. Треба щось терміново і розумно вирішувати щодо Ситника і НАБУ. Нікому не відомого Ситника ставили в НАБУ з розрахунком, що це буде ручний керівник. Але хлопчик виріс, змужнів, обзавівся гучними англомовними друзями і підтримкою посольства США. У підсумку – особистий конфлікт з владою. Плюс, сакралізація Ситника на мітингах Міхо, як головного і незворушного борця з корупцією, якому заважають злодійкуваті та жирні бариги. Призначення аудитора НАБУ, вирішення питання з конкурсами для таємних агентів, грамотне рішення за фактом прослуховування – ось кроки, які опустять Ситника зі стану ідола до звичайного правоохоронця. Не забути про грамотну комунікацію – саме через галас і тупі скандали частина прихильників НАБУ виходить на сумнівні грузинські мітинги.
  5. Найрозумніше, що може зробити влада, – депортувати Міхо на батьківщину його дружини Сандри. Тієї самої, що вже приміряє на себе лаври першої леді і носить плакат із зображенням Небесної сотні. Буде багато шуму, багато криків і вересків. Але тут необхідно технічне вирішення питання і політична воля Порошенка, який заради особистих рейтингів Саакашвілі паспортом обдарував, Одеську область дав і ручками галасливого скандаліста помиями союзників щодня поливав. Порошенко з вересня веде кампанію з прицілом на другий термін: розрізані стрічки, розмови про НАТО і ЄС і т.д. Пи**ець на Костьольній та можливість повторення цього – кращий антипіар проти Петра. Оскільки ніщо якнайкраще не демонструє слабкість влади, як танці на автобусі СБУ і заяви окремих депутатів БПП, що генпрокурор – чиста фігня. Нагадаю, ГПУ і СБУ – служби, що безпосередньо підзвітні гаранту. Звичайно, в разі депортації Міхо може знову спробувати потрапити в Україну, як це роблять грузинські злодії в законі або аферист Надирадзе. Але тут вибір невеликий: або імідж держави і виправлення особистих помилок. Або, привіт анархія і країна 404.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva