Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Володимир Путін із Дмитром Пєсковим можуть хотіти що завгодно. Але головні речі в інтерв’ю Bild зашифровані між рядків.

Путін сподівався на маленький український Blitzkrieg. Відтяпати півкраїни за 2 місяці. Змусити Київ підписати невигідну мирну угоду, фактично перетворити нас на сумну напівколонію. Але щось пішло не так — і Кремль отримав головний біль разом із втратою статусу всесвітнього короля вуглеводнів.

Путін і Пєсков ніколи не визнають, що анексія Криму і окупація Донбасу — це найбільша підстава для Росії за останні 25 років. Більша за «Курськ», Беслан, Чечню і навіть вторгнення до Грузії, разом узяті. Але величезний обсяг витрачених ресурсів на війну з Україною, агресивна спопеляюча пропаганда та віддача по морді власної держави — нагода для сумнівів навіть у російського фюрера.

Звісно, Путін не покине свою здобич у вигляді Криму та частини Донбасу за рік, два і — будемо чесними — навіть за п’ять. Він триматиме їх у заручниках до останнього, прикриваючись удаваним куражем.

Що робити українцям у цій ситуації? Не вірити словам Путіна й продовжувати робити свою справу.

Убити в собі комплекс молодшого брата, маленького «павлика морозова» — що шукає схвалення з панського плеча деяких російських лібералів. Назавжди вивчити слово «ні» — якщо мова про дружбу з Росією. Та жорстко контролювати наших кнопкодавів і телезірок-примиренців.

Кілька століть поспіль ми неодноразово наступали на граблі «російської дружби». Щоразу це призводило для нашої країни до втрати незалежності, терору й етноциду.

Пора дорослішати, часу більше немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ