Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Вранці росіяни заявили, що виходять із СЦКК, оскільки нібито українська сторона тиснула психологічно на російських військовослужбовців і забороняла спілкуватися (читай – зомбувати) з місцевим населенням.

Між рядків у заяві МЗС про це рішення – людям з Півночі дуже не подобається новий порядок в’їзду на територію України для громадян Росії з 1 січня 2018 року. Тепер задовго до візиту «мишобрати» повинні викласти причини туризму і дати персональні дані. У МЗС РФ впевнені, що правила неприйнятні для російських військовослужбовців.

Набагато глобальніше: вихід Росії із СЦКК – зелене світло на обстріли і руйнування. «Всю відповідальність за наслідки несе українська сторона».

І тут Путін під вечір оригінально вітає українців з днем ​​святого Миколая. Бойовики обстріляли Новолуганське. Палаюче селище, жертви серед цивільних, «гради» в дитячому садку. Спеціально стріляють не у військових, а у цивільне населення. Щоби було боляче. Щоби Київ виправдовувався за страждання цивільного населення у прифронтовій зоні.

Паралельно в Києві.

У Раді відклали в черговий раз розгляд закону про реінтеграцію. У надії звільнити наших полонених до новорічних свят. Росія з макаками ОРДЛО у відповідь змінює списки, свідомо додає тих, які в ОРДЛО не хочуть – створює моральні і юридичні проблеми на рівні ЄСПЛ.

Все разом створює картинку. Росії не потрібен мир, обмін полоненими і спокійні свята. Вони хочуть крові на снігу. Їм потрібні драми в стилі минулорічної зимової Авдіївки. Вони хочуть дутих перемог до перевиборів свого вождя. Які за іронією долі відбудуться 18 березня – коли РФ офіційно приєднала до собе Крим. Як на мене, це набагато важливіше за щоденні шоу одного джигіта в центрі Києва.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva