Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Виліз ще один кумир нації – Міхеїл Саакашвілі. Обіцяє ізолювати Донбас від України міцною стіною і тоді буде поборена і корупція, і економічний ріст попре як на дріжжях.
Одразу знайшлись тисячі людей, які рукоплещуть обіцянці й увірували, що оця стіна стане панацеєю від економічних проблем України.

Але є одне але. Оці рекомендації Саакашвілі про рятівну, «справжню» стіну, що відгородить Донбас від України нагадують мені одне. Коли людина, нездатна оформити три слова в одне зв’язне речення, організовує курси з написання якісних текстів/PR/іміджмейкерства. Коли нехаризматичний пиріжок без навичок флірту організовує курси для баришень із заниженою самоооцінкою на тему «як закадрити спадкоємця британського престолу, не обмежуючи себе в майонезі і не виснажуючи в спортзалі».
Або коли особина прочитала газету гороскопів на стелажі в АТБ і вирішила відкрити контору з медіумічних послуг «помогу в бизнесе», «приворожу любимого», «отобью мужа у любовницы».

Саакашвілі міг давати поради, якби не одне але. Абхазія і Осетія. На кордоні яких почепили колючий дріт – і по факту законсервували ситуацію без будь-яких шансів на повернення цих територій до складу Грузії в найближчому часі.

Є також офіційна інформація. Її нетяжко знайти в Інтернеті. За пару тижнів військових дій між Грузією і Росією в 2008 – Грузія втратила 20% території, 250 тисяч населення стали біженцями. Життя за колючим дротом за російські подачки, аби населення не бунтувало і не погіршувало ситуацію для Росіі на Кавказі – оце наслідки того, що сталося в 2008 році в Грузії.

До речі, в 2010 році, коли Саакашвілі ще був президентом Грузії, Росія підписувала із осетинськими маріонетками договори про військові бази, розмістила близько 5 тисяч своїх військових, а із бетонних блоків надшвидкими темпами будували хіба російську базу в Алхагорі.

Більше того, того днями в Осетії вибирали нового президента. За іронією долі, вибирали між двома маріонетками – Тібіловим і Бібіловим. Виграв другий. І цей аватар путінців сказав: «Отношения с Российской Федерацией не могут претерпеть какие-то изменения в худшую сторону. Наоборот мы их будем наращивать. Договор, который мы подписали с Российской Федерацией, конечно, будет исполняться и интеграция в Российскую Федерацию будет идти».

Мораль: хто не зміг подолати агресію і наслідки агресії в Грузії не може тут організовувати тренінги з оборони і подолання післявоєнних проблем.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ