Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

У кожній політичній акції намагаюсь знайти сенс. Але сенс голодування трьох депутатів із «Самопомочі» так і не зрозуміла. Скоріше це було щось на кшталт розгрузочних днів, коли після корпоративу із переміною десяти страв замикаєш рот на замок. Бо відсутність обвислих боків і можливість купувати S без примірки – дорожче за празднік живота.

Садовий і його партійні підлеглі хотіли переграти Гройсмана і АП, які як по нотах розіграли сміттєву проблему Львова. Жадібність, невміння мера домовлятися із місцевою владою, попередні факапи Соболєва та Семенченка з блокадою, третіми майданами… По суті владні піарники лівою рукою зіграли на самопомочівському: «Візьми і зроби!»)

Коли робити селфі із Березюком стало улюбленою розвагою киян, а Львівська облрада взяла на себе вивезення сміття, Садовому не лишилось нічого, як поїхати до Києва та витягувати партійців із палаток перед АП. «Ми повертаємось додому, ми потрібні Львову», – кінцеве від Березюка це не від голоду, безсилля та ігнору. То діагноз політичній силі.

На парламентських 2014-го року «Самопоміч» стала третьою. Успіх політичної партії Садового на був зумовлений, головним чином, запитом виборців на нові обличчя у Верховній Раді, здатних очолити реформування країни. Другий фактор – особистий імідж Садового, як ефективного мера, а також вдалу презентацію іміджу Львова як успішного європейського міста в політичну підтримку цієї партії. Ідея «Маленького Льовова» в кожній задрипаній Хацапетівці – привела до влади і Березюка, і Сироід, і ще купу людей, позиційованих, як спеціалістів вузької сфери. «Сапомоміч» стала сенсацією, Коли у виборчу ніч взяла перше місце у Києві за результатами екзитполів.

Це пізніше уже були походи Сироід та Гусовського на зібрання скандальної секти, пізніше Єгор Соболєв ходив організовувати треті майдані, розмазував кров із пальця по морді, видаючи це за нереальні побої поліцейських.

«Самопоміч» в 2014 зробила сенсацію, показавши, що партія розумних і самодостатніх людей із пропискою у Львові може покункурувати за голоси на Сході та Півдні – традиційній вотчині регіоналів, комуняк і соцалістів. «Самопоміч» як нова політична сила першою попробувала позагравати із самодостатнім середнім класом, який цікавлять реформи і зміни. А не голий популізм на емоціях боротьби з геноцидом народу.

«Самопоміч 2017» – партія хатніх вертепів. Партія, що із загальноукраїнського рівня здулась до регіонального. Врешті, і за це ще треба потриматись, бо відео з мітингу Садового свідчать, що його імідж як ефективного мера та стереотип «Львів – місто-казка» – уже відпрацьована технологія. Вирулять – ще попрацюють. Не вирулять: камбек «Свободи» і народження нових локальних міцних господарників, які не голодуватимуть, а знайдуть компроміс із центральною владою.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ