Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Жлоб-мебельник змив легендарні ґрафіті з Лесею, Франком і Шевченком з Грушевського. Жлоб на ймення Ігор Доценко огризається у коментарях і каже, що всі ностальгуючі можуть піти до крамниці купити картинку для душевного заспокоєння.

В магазині «Емпоріум» продаються позолочені стільці і ліжка з баладахінами, оті самі, якими обставляють апартаменти жирні скоробагатьки, які вилізли з колгоспів на престижні посади.

Графіті Лесі, Франка і Тараса були найсильнішим візуальним символом революційної зими 2013-2014. Сильніше за пам’ятні хресті. За мармурові таблички. За квіти і лампадки від чиновників, які щороку симулюють велетенську скорботу за Небесною сотнею.

Навіть у мене, людини з мінімумом сентиментів, на заставці досі стоїть «наше все життя війна».

За пару років у Києві замаскували десятки панельних будинків муралами із вишиванками, козаками і Сковородою, але жоден з них, за енергетикою навіть близько не підібрався до тих графіті з Грушевського.

Три графіті носили статус пам’ятки історичного значення. Про це дізнались лише після того, як їх змили. Жлоб упевнений у своїй безкарності. Єдине, що може повчити хіба роз’юшений ніс та тушка в сміттєвозі.

Те саме безсилля і страждання, загальне обурення, які переживали після пожежі в кінотеатрі «Жовтень», пофарбованого Андрієвського узвозу в гірчичний колір і багатостраждального театру на Подолі, чиє майбутнє досі невизначене.

У підсумку маємо історію про страшну неміч мерії та держави щодо збереження пам’яток, архітектури і пам’яток Революції, яка багатьох діячів середньої руки вивела в нинішні топи.

Це також гірке дежавю Помаранчевої історії, коли так само без пояснень жлоби збивали написи людей із Головпоштамту. Що було потім, ми знаємо. Ющенко погодився на прем’єра Януковича. А той дозволив йому жити на державній дачі заради свідчень проти Тимошенко по газовій справі. Хоча бо того – і БЮТ, і ПР всерйоз планували «ширку» до 2029 року.

Тому програма мінімум – графіті на Грушевського відновити. На законодавчому рівні закріпити, аби ліжкові жлоби не стирали те, що їх не стосується. В ідеалі мало бути покарання і для жлоба, але не впевнена, що за нинішнього нехлюйства мерії він і штрафом відбудеться.

Джерело: Марина Данилюк

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.