Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Кілька днів читала коментарі про успіх і професіоналізм «Страни.юа». Взяла паузу. Але поки Гужва відпочивав на суді і трошки в СІЗО – кращий об’єкт для спостережень Світлана Крюкова.

Свєта – подружка деяких шановних головредів. Свєта – своя на тусовках демократичних журналістів. Свєта одягла футболку «хтовбивПавла?», Коли журналісти-розслідувачі випустили скандальний фільм і в такому ж одязі пішли на прес-конференцію до президента.

Як поводиться професійна Свєта в дні, коли шеф проводить уїк-енд в суді / СІЗО? Свєта всіляко показує, що вона той же Гужва. Просто трохи естетичніший.

Свєта знає, що скандальна слава – це теж слава. Свєта радіє відвідуваності ресурсу: всі ж хочуть знати, який матеріал коштує 20 штук зелені. Кожен батько в розпал вступного сезону хоче оцінити: чи варто віддавати дитину в журналістику, чи ні.

Світлана говорить, що скандал приніс іміджевий профіт їй особисто. Свєта щось там буде вести на ньюзвані в прайм-тайм. Що таке ньюзван і що там показують: Савченко, Піховшека, Червоненко – пояснювати не треба.

Свєта підтверджує свій успіх і професіоналізм лінками на статті на близько сексуальні теми. Ляшко відпочивав з якимось молодим блондином. Ляшко полетів на вихідні з кумом.

Насправді, питання хто кого любить – справа другорядна. Часом в кулуарах можна таке почути, що чиясь поїздка з кумом – це квіточки. «Страна.юа» хоче виставити Ляшко геєм? Сім років тому він вже успішно ухилився від скандалу з Борею. З того часу вибився в самостійні політики, улюбленця бабусь, має фракцію в парламенті. Згідно із соцопитуваннями, майбутнє теж дуже райдужне. Якщо хтось запитає: Чому ви їздите з кумом? Ляшко на півгодини зробить спіч, що тусити з кумом – давня українська традиція. І що кожен, хто з кумом не тусить, якраз і є чоловік нестандартних на життя поглядів.

«Страна.юа» смакує жовті деталі. Але ніколи не запитає, звідки гроші на поїздки, на ресторани і готелі. Навіть після того, як цим питанням зацікавилися НАЗК і ГПУ.

Отже – це видання абсолютно таблоїдного типу. Так, таблоїди успішні в усьому світі, оскільки публіці цікаві труси, романи, вагітності та загадки «гей чи ні?». Але розмови про надуспішність, вплив і глибоку аналітику явно перебільшені.

Таблоїд «Страна.юа» маскує трусами і нотатками про геїв свій тяжчий гріх. Ця газета не соромиться писати про «лідерів ополченців», якщо мова заходить про мертвого окупанта Моторолу. Багато пише про «провальний західний експеримент на Україні» і замирення на Донбасі. Успіх і професіоналізм або свідома робота на Росію? Якщо це дійсно сучасний успіх в українській журналістиці – хай йому грець. І краще мити унітази в будинку, бути квочкою-домогосподаркою.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ